Niebezpieczne zdarzenia z udziałem dzieci - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne zdarzenia z udziałem dzieci

Policjanci z Działdowa i Lidzbarka interweniowali w sprawach, w których uczestnikami były małoletnie dzieci. W Lidzbarku dziadkowie pozostawili dziecko samo w samochodzie i udali się na zakupy do sklepu, a w Działdowie dziecko kierujące rowerem wjechało z chodnika na pasy wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Policjanci z Lidzbarka otrzymali zgłoszenie o dziecku pozostawionym w samochodzie przy jednym ze sklepów. Zgłaszający zauważył siedzące w aucie kilkuletnie dziecko, które płakało. Mężczyzna otworzył drzwi auta, w którym było gorąco, a o sytuacji poinformował policjantów. Skierowany na miejsce patrol policji ustalił, że dziadkowie pozostawili 5-letniego wnuka w pojeździe, gdyż ten nie chciał iść do sklepu, ponieważ nie chciał założyć maseczki na twarz. Dzięki szybkiej reakcji mężczyzny sprawa zakończyła się szczęśliwie. Nieodpowiedzialnych seniorów, mieszkańców gminy Lidzbark policjanci ukarali mandatem.

Policjanci z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Sportowej w Działdowie. Uczestnikami zdarzenia była kierująca autem marki Dacia i małoletnia rowerzystka. Według policyjnych ustaleń, 10-letnia dziewczynka jadąc rowerem po chodniku wzdłuż ul. Sportowej, na skrzyżowaniu z ul. Robotniczą nagle zjechała z chodnika i wjechała na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Dacia, którym kierowała mieszkanka Działdowa. W wyniku zderzenia nieletnia nie odniosła żadnych poważnych obrażeń i po przebadaniu przez lekarza została wypisana do domu. Czynności w tej sprawie prowadzi działdowska policja.

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę rodziców oraz opiekunów dzieci. Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w aucie! Temperatura w samochodzie w słoneczne dni rośnie bardzo szybko, a każda minuta spędzona w takich warunkach może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Rodzice nie pozostawiajcie swoich pociech bez opieki! Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia. Małoletnie dziecko nigdy nie powinno poruszać się samodzielnie po drodze bez opieki osób dorosłych. Rodzice pamiętajcie, to od Was w głównej mierze zależy bezpieczeństwo Waszych dzieci.

(jn/rj)