Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a i tak wsiadła na rower. Zatrzymana przez policjantkę po służbie

Nie codziennie dochodzi do sytuacji, kiedy to na funkcjonariusza po służbie omal nie najeżdża rowerem inny uczestnik ruchu drogowego, w dodatku mający w organizmie blisko 3 promile. Właśnie taką interwencję podjęła policjantka z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy, która wybrała się na przejażdżkę rowerową.

W czwartek (23.07.20r.) w godzinach popołudniowych policjantka z referatu patrolowo - interwencyjnego, korzystając z czasu wolnego po służbie, jechała rowerem ulicą Mieszka I w Szczytnie.  W pewnym momencie zauważyła poruszającą się jednośladem kobietę, której styl jazdy wskazywał na to, że może być ona nietrzeźwa. Jadąca rowerem kobieta omal nie wjechała w policjantkę swoją damką. Funkcjonariuszka mając świadomość jak ogromne zagrożenie niesie za sobą jazdą na podwójnym „gazie”, zawróciła się i zatrzymała kobietę. W rozmowie z rowerzystką od razu wyczuła od niej silna woń alkoholu i o tym fakcie powiadomiła oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy. Przybyły na miejsce zgłoszonej interwencji patrol dzielnicowych, przebadał kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 50-letnia mieszkanka Szczytna, miała w organizmie blisko 3 promile.

Funkcjonariusze obligatoryjnie zakazali kobiecie dalszej jazdy i przekazali ją pod opiekę najbliższej rodziny. Nie uniknęła ona również odpowiedzialności karnej, gdyż zgodnie z art. 87 kodeksu wykroczeń kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest prawnie zakazane.

(ic/rj)

Powrót na górę strony