Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył pozostawiony na stacji paliw telefon komórkowy i żądał od właścicielki znaleźnego

Zarzut przywłaszczenia telefonu komórkowego usłyszał 44-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę klientki stacji benzynowej, która w trakcie zakupów pozostawiła tam swój telefon komórkowy, dokonał jego przywłaszczenia. Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili dane i miejsce przebywania sprawcy. Ponadto okazało się, że mężczyzna skontaktował się z pokrzywdzoną i próbował wyłudzić od niej wysokie znaleźne. Funkcjonariusze zatrzymali 44-latka i postawili mu zarzuty. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych działań operacyjnych ustalili sprawcę przywłaszczenia telefonu komórkowego pozostawionego w czerwcu br. na jednej ze stacji paliw w gminie Dźwierzuty. Pokrzywdzona przestępstwem kobieta wyceniła wartość utraconej rzeczy na kwotę blisko 900 złotych. Jak się okazało w trakcie zakupów pozostawiła ona na swój telefon komórkowy na terenie obiektu, a 44-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty wykorzystując jej nieuwagę dokonał jego przywłaszczenia. Funkcjonariusze ustalili również, że 44-latek nawiązał kontakt telefoniczny z pokrzywdzoną, żądając od niej dużej sumy za oddanie telefonu. Gdy kobieta nie zgodziła się wypłacić takiej kwoty, mężczyzna zerwał z nią kontakt i nie zwrócił telefonu.

Kryminalni ustalili dane sprawcy i miejsce jego przebywania. 44-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolości.

 

(ic/rj)

Powrót na górę strony