Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali pijanego kierowcę autobusu rejsowego

Nietrzeźwego kierowcę autobusu zatrzymali policjanci z kętrzyńskiej drogówki. 53-letni kierowca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (28.07.2020) o godz. 10:30 policjanci kętrzyńskiej drogówki na ul. Dworcowej w Kętrzynie zatrzymali do kontroli drogowej autobus. Jak się okazało kierujący pojazdem 53-letni mieszkaniec gminy Korsze kierował autobusem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów. Mężczyzna tłumaczył, że dzień wcześniej pił alkohol i nie sądził, że jeszcze jest pijany. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Na miejsce za pośrednictwem właściciela stawił się trzeźwy kierowca, który kontynuował rejs z Kętrzyna na Korsze.

Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę na podwójnym gazie grozi mu dwuletni pobyt w więzieniu.

Jak co roku policjanci przygotowując się do okresu wakacyjnego dbają o to, by jeszcze przed wyjazdem na wypoczynek, organizatorzy wyjazdów autobusowych mieli możliwość sprawdzenia autokaru. W trosce o komfort i bezpieczeństwo grup wycieczkowych, policjanci w okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku, będą w wybranych punktach i o ustalonych godzinach kontrolować stan techniczny autokarów, uprawnienia i trzeźwość kierowców.

Wstępnej weryfikacji autobusów szkolnych, wycieczkowych można dokonać sprawdzając podstawowe informacje o danym pojeździe na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Może to zrobić każdy rodzic, opiekun grupy czy organizator wyjazdu. Wystarczy znać numer rejestracyjny autobusu.

Wykaz punktów kontroli autobusów na Warmii i Mazurach znajduje się na stronie „Na wakacje bezpiecznym autobusem”.

(ep/tm)

Powrót na górę strony