Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących i pracowali na miejscu zdarzeń drogowych

32-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wsiadł za kierownicę Hondy. Kierowca Land Rovera zdecydował się wsiąść za „kółko” pojazdu, pomimo braku uprawnień. Obaj Panowie zostali wyeliminowani z ruchu drogowego przez szczycieńskich policjantów i obaj niebawem staną przed sądem. Oleccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Imionki – Krupin. Wczoraj kierowca ciężarówki również przecenił swoje możliwości i wymusił pierwszeństwo, doprowadzając do zderzenia z osobówką. Przez jego niefrasobliwość, inni kierowcy musieli stać w korku lub jechać objazdem, ponieważ droga K59 zablokowana była przez około 3,5 godziny.

Szczytno:

W środę (08.07.20R.) parę minut przed godzina 9:00, policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego w miejscowości Jeleniowo w gminie Dźwierzuty, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Hondy. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 32-latek. Policjanci zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach informatycznych. Ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów kategorii A i B, który obowiązuje go od lutego 2018r. do lutego 2022r. Funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentacje, która niebawem trafi do sądu, a pojazd przekazali osobie uprawnionej do kierowania.

Tego samego dnia tuż przed północą policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego, na ul. Pasymkiej w Szczytnie, zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Land Rover. Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna znany funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji. Pomimo tego, iż, nie posiada on uprawnień do kierowania po raz kolejny trafił w ręce szczycieńskich policjantów podczas kontroli drogowej. W związku z powyższym funkcjonariusze odstąpili od ukarania go mandatem i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Niebawem obaj kierowcy staną przed sądem, aby wytłumaczy się ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Olecko:

Wczoraj (08.07.2020 r.) oleccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Imionki - Krupin. Jak ustalili funkcjonariusze ruchu drogowego, kierujący osobową hondą, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w drzewo.

19-latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala w Ełku. Mężczyzna jechał sam i był trzeźwy.

 

  • zniszczone auto
  • zniszczone auto

 

Mrągowo:

Wczoraj przed godziną 9:00 w miejscowości Stare Kiełbonki doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierowca pojazdu ciężarowego jadąc od strony Piecek podjął manewr skrętu w kierunku miejscowości Zgon. Niestety przeszacował swoje możliwości i wymusił pierwszeństwo jadącej z naprzeciwka toyocie. W wyniku takiego manewru kierowca osobówki bez żadnych szans na unikniecie zderzenia wjechał w naczepę. W efekcie zdarzenia pasażerka osobówki została przewieziona na badania do szpitala. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Kierowca ciężarówki za swoją nieodpowiedzialność i popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.
Dodatkowo w efekcie jego nieodpowiedzialnego manewru droga K59 była zablokowana przez około 3,5 godziny.

 

Nowe Miasto Lubawskie:

Wczoraj ok. godz. 17:15 w Bielicach dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 62-latka. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Biskupiec miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Ok. godz. 15:30 na ulicy Rynek w Biskupcu dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mieszkańca gminy Kisielice. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 30-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę motoroweru bowiem obowiązuje go do 2022 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Iławie.

Dwie godziny później oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację, że w miejscowości Mroczno doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Na miejsce zostali skierowani policjanci ogniwa ruchu drogowego, którzy ustalili, że kierujący rowerem jadąc od strony Mroczna w kierunku miejscowości Trzcin w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka oplem zafira.

36-letni rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Grodziczno miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

(ic/dk/js/rj)