Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 65-latki i ataku na 40-latka

Elbląscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 65-latki, której ciało znalezione zostało przy jednej z ulic. Do sprawy zatrzymany został 26-latek. Funkcjonariusze z Olsztyna z kolei zatrzymali 30-latka, podejrzanego o to, że usiłował dokonać zabójstwa innego mężczyzny. Napastnik został zatrzymany na terenie Szczytna.

Elbląg

W minioną środę (01.07.2020) przy ul. Janowskiej w Elblągu znaleziono ciało kobiety. Policjanci ustalili jej tożsamość. To 65-latka, która nie miała stałego miejsca zameldowania. Ciało kobiety decyzją prokuratora zostało przekazane na sekcję zwłok, aby określić przyczynę zgonu. W tej sprawie zatrzymany został 26-letni mężczyzna. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Olsztyn

Dzień wcześniej olsztyńscy policjanci około godz. 17:00 otrzymali informację o tym, że w okolicy dworca głównego przechodnie zauważyli zakrwawionego mężczyznę. Na miejsce natychmiast wysłany został policyjny patrol, który dojechał do leżącego na chodniku mężczyzny jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia. Policjanci udzielili 40-latkowi niezbędnej pomocy przedmedycznej. Okazało się, że wcześniej o własnych siłach zdołał on dojść w okolice centrum handlowego, przed którym poprosił przechodniów o wezwanie pomocy po czym zemdlał. Mężczyzna w ciężkim stanie z raną kłutą jamy brzusznej został przetransportowany do olsztyńskiego szpitala – lekarz określił jego stan jako krytyczny.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast przystąpili do ustalenia okoliczności zdarzenia. W pobliżu miejsca, w którym raniony został 40-latek, znaleźli nóż, który jak się później okazało, napastnik odrzucił na torowisko, po tym jak dźgnął nim 40-latka i nie udzielając poszkodowanemu pomocy uciekł z miejsca przestępstwa. Mundurowi ustalili, że mężczyźni spotkali się przypadkowo i zaczęli wspólnie pić alkohol. W pewnym momencie, gdy pokrzywdzony chciał odejść, towarzyszący mu 30-latek nie chciał na to się zgodzić. W pewnym momencie wyjął z kieszeni nóż i dźgnął swojego kolegę w okolice brzucha.  Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że obaj mężczyźni jeszcze kilka dni wcześniej odbywali kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci ustalili miejsce przebywania 30-latka, który uciekł z Olsztyna na teren Szczytna. Tam został zatrzymany w jednym z pustostanów po 6 godzinach od zdarzenia. Już podczas zatrzymania przyznał się czynu.

Film Zatrzymany prowadzony przez policjantów

Opis filmu: Zatrzymany prowadzony przez policjantów

Pobierz plik Zatrzymany prowadzony przez policjantów (format mp4 - rozmiar 7.68 MB)

Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. 30-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który zgodnie z kodeksem karnym może mu teraz grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(rp/tm)

Powrót na górę strony