Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi – usłyszał zarzut zniszczenia mienia na łączną kwotę ponad 1500 złotych

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi Jedwabna. Mężczyzna po tym jak został wyproszony z jednego z barów z uwagi na swoje agresywne i wulgarne zachowanie, wpadł w szał. Wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi powodując zniszczenia w lokalu na łączną kwotę ponad 1 500 złotych. Szczycieńscy kryminalni ustalili dane i miejsce jego przebywania. 22-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedziele (28.06.2020r.) około godz. 22:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację o agresywnym mężczyźnie, który wszczął awanturę w jednym z lokali gastronomicznych położonych w gminie Szczytno. Na miejsce zgłoszonej interwencji udali się policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego. Funkcjonariusze z rozmowie z właścicielką baru ustalili, że młody mężczyzna wszedł w towarzystwie swojej znajomej do lokalu. Miał on już na wstępie, zachowywać się agresywnie i zaczepiać innych klientów. Gdy wystraszona właścicielka baru wyprosiła agresora, ten wpadł w szał. Mężczyzna wyrwał zabetonowaną ławkę, rzucał krzesłami i betonowymi płytami. Pokrzywdzeni przestępstwem zniszczenia mienia, wycenili wartości poniesionych strat na kwotę ponad 1500 złotych.

Szczycieńscy kryminalni ustalili, że sprawcą był 22-letni mieszkaniec Jedwabna. Mężczyzna w chwili zdarzenia był „upojony” alkoholem. Usłyszał on zarzuty zniszczenia cudzej rzeczy, do których nie przyznał. Nie potrafił on jednak wytłumaczy swojego zachowania. Niebawem 22-latek stanie przed sądem. Kodeks karny za popełnione przez niego przestępstwo przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(ic/tm)

Powrót na górę strony