Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe z jednośladami

Policjanci z Ełku pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. W pierwszym zderzyło się dwoje rowerzystów, którzy jechali chodnikiem. Natomiast w drugim kierująca osobowym oplem potrąciła rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Natomiast policjanci z Kętrzyna wyjaśniali okoliczności zdarzenia, w którym kierujący motocyklem na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia jego pasażerka trafiła do szpitala.

Kierowcy jednośladów to równoprawni uczestnicy ruchu drogowego. Mają swoje prawa, ale mają także obowiązki. To co odróżnia ich od kierowców samochodów, a upodabnia do pieszych to fakt, że w przypadku zdarzenia drogowego ich jedyną ochroną jest ich własne ciało i odzież. Nie mają karoserii, poduszek powietrznych, systemów bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, by przestrzegali przepisów ruchu drogowego i stosowali się do zasad kultury jazdy. Niestety niektórzy o tym zapominają.

Ełk

Do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów doszło wczoraj (29.06.2020r.) w Ełku. Pierwszy wypadek miał miejsce na ul. Sikorskiego. Tam 17-letni rowerzysta jadąc po chodniku czołowo zderzył się z rowerzystką jadącą z naprzeciwka. 71-letnia kobieta trafiła do szpitala z urazem nogi. Nastolatek nie doznał obrażeń i opuścił szpital tego samego dnia. Oboje byli trzeźwi.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w Ełku. Rowery leżące na chodniku
    Miejsce zdarzenia drogowego w Ełku

Do kolejnego zdarzenia doszło przy ul. Kilińskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że 41-letnia kierująca osobowym oplem zjeżdżając z ronda na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła rowerzystę jadącego po przejściu. 65-letni rowerzysta z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności obu tych zdarzeń.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w Ełku. Samochód stojący za przejściem dla pieszych i rower leżący na poboczu
    Miejsce zdarzenia drogowego w Ełku

Kętrzyn

Policjanci z Kętrzyna pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Święta Lipka – Reszel około godz. 17:40. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący motocyklem marki Yamaha, mieszkaniec Gdańska, na łuku drogi w prawo, nie dostosował prędkości do warunków drogowych (padający deszcz), zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. W zdarzeniu została poszkodowana 29-letnia pasażerka jednośladu, która z urazem kręgosłupa została przewieziona do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Droga w tym miejscu była przez pewien czas zablokowana. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy także o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pogoda sprzyja przejażdżkom rowerowym i motocyklowym. Niestety nie zawsze te podróże kończą się szczęśliwie. Pamiętajmy, że kierowcy jednośladów tak samo jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa, bo przede wszystkim od tego zależy bezpieczeństwo na drogach, a także od kultury i życzliwości wszystkich jego uczestników.

(akdn/ab/tm)

Powrót na górę strony