Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia w sprawie kradzieży blisko 3 tys. litrów paliwa. Czterej podejrzani w wieku od 20 do 25 lat

Szczycieńscy śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia, wobec czterech młodych mieszkańców Szczytna, którzy trudnili się kradzieżami oleju napędowego. Podejrzani w wieku od 20 do 25 lat spuścili łącznie blisko 3 tys. litrów paliwa, na łączną kwotę ponad 14 tys. złotych. Funkcjonariusze postawili łącznie 10 zarzutów kradzieży z włamaniem do zbiorników, 4 kradzieże paliwa z otwartych zbiorników, kradzież pasów transportowych oraz zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci dochodzeniowo – śledczy szczycieńskiej komendy postawili łącznie 15 zarzutów czterem młodym mieszkańcom Szczytna. 20, 21, 24 i 25-latek od listopada 2019 roku trudnili się  włamaniami do zbiorników pojazdów i kradzieżami oleju napędowego. W tym okresie sprawcy o różnych porach dnia, z różnych pojazdów zaparkowanych na terenie całego powiatu szczycieńskiego spuścili łącznie blisko 3 tys. litrów oleju napędowego o łącznej wartości blisko 14 tys. złotych.

Szczycieńscy kryminalni od dłuższego czasu pracowali nad tą sprawą. W toku czynności operacyjnych ustalili dane i miejsce przebywania podejrzanych. Cała czwórka została zatrzymana i usłyszała już zarzuty. Dodatkowo odpowiedzą za kradzież pasów transportowych o wartości blisko 900 złotych i posiadanie narkotyków.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem, przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, dodatkowo 24-latkowi za posiadanie narkotyków, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(ic/tm)

Powrót na górę strony