Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali rozgrabić budynki po dawnym ośrodku wypoczynkowym – sprawcy zatrzymani na gorącym uczynku

Zarzut usiłowania kradzieży metalowym elementów konstrukcji budynków należących do byłego ośrodka wypoczynkowego, usłyszało dwóch mieszkańców Szczytna. 45-latek i jego 50-letni znajomy nie zdążyli nacieszyć się „łupem”. W tracie „rozgrabiania” domków wypoczynkowych, „wpadli” w ręce szczycieńskich policjantów. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi i po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W sobotę (20.06.20r.) około godziny 8:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy skierował policjantów z referatu patrolowo - interwencyjnego na teren dawnego ośrodka wypoczynkowego, położonego w gminie Szczytno. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, początkowo nic nie wzbudziło w nich podejrzeń. Mundurowi postanowili się jednak rozejrzeć. W pewnym momencie usłyszeli huk i z daleka zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odrywali blachę od metalowych elementów konstrukcji jednego z budynków należących do ośrodka.

Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się nerwowo. 50-latek i jego 45-letni znajomy początkowo tłumaczyli się tym, iż wykonują prace demontażowe na zlecenie. Na nic dały się ich tłumaczenia, gdyż szybko okazało się, że usiłowali oni „rozgrabić” metalowe elementy konstrukcji budynków, należących do byłego ośrodka wypoczynkowego. 

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez szczycieńskich policjantów i przewiezieni do komendy. 45-letni mieszkaniec Szczytna w chwili zdarzenia miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast jego o 5 lat starszy kolega blisko 2 promile. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji sprawcy usiłowania kradzieży nie zdążyli długo nacieszyć się „łupem”. Teraz staną przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

(ic/rj)

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony