Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach Warmii i Mazur. Uwaga na jednoślady!

Nasze drogi przemierza coraz więcej jednośladów. Wielbiciele jazdy na dwóch kółkach to równoprawni uczestnicy ruchu drogowego. Tak samo jak kierowcy aut również motocykliści i rowerzyści mają swoje prawa i mają obowiązki ujęte w przepisach. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają lub świadomie je lekceważą i wówczas dochodzi do niebezpiecznych, a nawet tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach.

W ostatni weekend (19-21.06.2020) policjanci na Warmii i Mazurach w trakcie trzech dni pracowali na miejscach 15 wypadków drogowych, w których niestety 1 osobą zginęła a 18 zostało rannych. Funkcjonariusze byli również wzywani na miejsce prawie 170 kolizji drogowych, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 43 nietrzeźwych kierujących.

Już od kilku dobrych tygodni trwa sezon rowerowy i motocyklowy. Na drogach pojawia się coraz więcej wielbicieli jednośladów. Rośnie także liczba zdarzeń drogowych z ich udziałem. Rośnie też niestety liczba nietrzeźwych fanów dwóch kółek. Kierujący jednośladami są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Włączając się do ruchu mają swoje prawa i mają też obowiązki określone w przepisach. Niestety niektórzy o tym zapominają. W 2019 roku kierowcy jednośladów (rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści) spowodowali ponad 160 wypadków drogowych na Warmii i Mazurach, co stanowiło prawie 14% wszystkich wypadków spowodowanych przez kierowców. Aby do takich zdarzeń nie dochodziło, postarać się o to muszą wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Można to zrobić przede wszystkim poprzez przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także poprzez wzajemny szacunek na drodze, a także stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec pozostałych użytkowników drogi. Tych, którzy będą prezentowali lekceważącą postawę wobec prawa, policjanci potraktują stosownie wyciągniętymi konsekwencjami. Przekonało się o tym grono kierowców, wobec których interweniowali funkcjonariusze w trakcie minionych dni.

Bartoszyce

W sobotę (20.06.2020) po godz. 20:00 w Łabędniku w gm. Bartoszyce patrol drogówki zatrzymał do kontroli osobowe volvo. Okazało się, że pojazdem kierował 16–letni mieszkaniec Bartoszyc, a samochód nie był ubezpieczony. Nieletni za kierowanie pojazdem bez uprawnień odpowie przed sądem. W tym przypadku odpowiedzialność poniosą również osoby dorosłe, które udostępniły pojazd nieletniemu, wiedząc o tym, że nie posiada prawa jazdy.

W niedzielę (21.06.2020) w Wirwiltach dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu zatrzymano 53–letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany kierowca nie posiadał również prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Orzeczono wobec niego także dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów obowiązujący w chwili zatrzymania. W ciągu ostatnich 5 lat był to czwarty raz kiedy został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem odpowie przed sądem również za złamanie orzeczonego zakazu.

Tego samego dnia po godz. 14:00 mieszkaniec gm. Bisztynek zauważył nietrzeźwego rowerzystę, jadącego drogą z Bisztynka w kierunku Dąbrowy. Nietrzeźwy kierowca nie przestał jechać dalej mimo próby zatrzymania przez świadka, lecz dzięki jego właściwej postawie, po wykonaniu telefonu na numer alarmowy, został zatrzymany przez policjantów. Wynik badania to ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

Działdowo

W piątek (19.06.2020r.) o godz. 14:00 na ul. Nidzickiej w Działdowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i kierującego motocyklem. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że kierująca pojazdem marki Mitsubishi 54-latka z Działdowa, podczas cofania z miejsca parkingowego, nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru i nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu prawidłowo 50-latkowi kierującemu motorem marki Honda. Na skutek zdarzenia kierujący jednośladem mieszkaniec gminy Działdowo z ogólnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Działdowie na obserwację. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi działdowska policja.

 • Miejsce zderzenia osobówki z motorowerem. Pojazdy na drodze
  Miejsce zderzenia osobówki z motorowerem
 • Miejsce zderzenia osobówki z motorowerem. Pojazdy na drodze
  Miejsce zderzenia osobówki z motorowerem

Z kolei na ulicy Lidzbarskiej w Działdowie w tym samym dniu policjanci działdowskiej drogówki zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę DAF-a, który na skutek niewłaściwego wyprzedzania ciągu pojazdów stworzył rażące zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowca swoim niebezpiecznym zachowaniem zmusił innych uczestników ruchu drogowego do zjazdu na pobocze. Policjanci zatrzymali pojazd z naczepą na parkingu w Działdowie, gdzie mogli bezpiecznie przeprowadzić czynności kontrolne. Kierujący autem to 28-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Elbląg

W czasie weekendu policyjne patrole elbląskiego ruchu drogowego zatrzymały 5 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wiązało się to także z mandatami w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Policjanci  z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowych 4 mężczyzn i kobietę. To właśnie 48-latka okazała się być „rekordzistką” albowiem przekroczyła dozwoloną prędkość o 81 km/h. Kierowała hyundaiem, a kontrola drogowa miała miejsce w Raczkach Elbląskich. Z kolei pewien 32-latek kierujący audi i jadący ul. Płk. Dąbka nieco się zapomniał i rozpędził swoje auto do 110 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Jeszcze inny tym razem 20 latek zatrzymany przy ul. Fromborskiej jechał skodą 108 km/h. Zatrzymano mu prawo jazdy. Przypominamy przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące oraz mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Ełk

Policjanci z Ełku w weekend zatrzymali aż 7 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista z tego grona to 33-latek. Mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania. Ponadto bez wiedzy właściciela wziął jego samochód i odjechał zabierając pasażera. 3,5 promila alkoholu miał także 42-letni motorowerzysta zatrzymany w Starych Juchach. Ten mężczyzna złamał także sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Dożywotni zakaz kierowania złamał także 49-latek. Mężczyzna został zatrzymany po zgłoszeniu obywatelskim. Inni kierowcy zwrócili na niego uwagę, kiedy próbował wyjechać z pobocza drogi. Chcieli mu pomóc, ale w rozmowie z nim wyczuli zapach alkoholu. Policjanci wezwani na miejsce ustalili, że kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dzięki zdecydowanej reakcji świadków wyeliminowany z ruchu został także nietrzeźwy 18-latek. Młody mężczyzna przyjechał volkswagenem pod sklep, zatrzymał samochód na środku jezdni, kupił alkohol i próbował odjechać. Wtedy zareagowali świadkowie i powstrzymali go od jazdy. Jak się okazało nastolatek  nigdy nie miał prawa jazdy, a kierował samochodem mając ponad promil alkoholu.

Kętrzyn

W piątek kilka minut po godz. 16:40 w miejscowości Srokowo na Placu Rynkowym, jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący fordem podczas manewru cofania, potracił idącą pieszo kobietę. 84-latka ze złamaną kością przedramienia prawej ręki została przetransportowana do szpitala.

Lidzbark Warmiński

W niedzielę kilka minut po godz. 15:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Runowie do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość jazdy. 34-latek, który kierował pojazdem m-ki BMW pędził z prędkością 114 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Mieszkaniec Suwałk został ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące.

Dwie godziny później policyjny patrol zwrócił uwagę w Mingajnach na kierującego motocyklem, który jechał bez kasku. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania 44-latka w systemie policyjni drogowcy ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Jak się okazało mieszkaniec gm. Orneta w kwietniu 2012 r. miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu. Policjanci uniemożliwili dalsza jazdę 44-latkowi, a jego pojazd przekazali osobie wskazanej. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się w sądzie.

Mrągowo

W niedzielę po godz. 19:00 mrągowscy funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującej lexusem. Siedząca za kierownicą kobieta jechała z prędkością 116 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jakie obowiązuje na ulicy Olsztyńskiej w Sorkwitach. Kierująca straciła prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Dodatkowo za popełnione wykroczenie otrzymała mandat w wysokości 400 złotych. W sobotę po godz. 22:00 mrągowscy funkcjonariusze patrolujący ulice miasta zwrócili uwagę na kierowcę osobowego nissana. Zatrzymali go do kontroli drogowej na ul. Młodkowskiego. Kontrola dokumentów przebiegła bez uwag, jednak badanie alkomatem wskazało nieprawidłowości. Wynik wskazał, że kierowca był nietrzeźwy. 41-latek wsiadł za kierownicę mimo, że miał w organizmie 2 promile alkoholu. W konsekwencji zatrzymano mu prawo jazdy, a auto odholowano na policyjny parking.

Nidzica

W piątek około godz. 10:00 dzielnicowy gm. Janowiec Kościelny ujawnił na terenie swojego rejonu ciągnik rolniczy w przydrożnym rowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że pojazdem Ursus C-380 kierował 58 – letni mieszkaniec Nowej Wsi Dmochy. Podczas wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia drogowego okazało się, że kierujący był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i sporządzili dokumentację z zaistniałych okoliczności. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami od 3 do 15 lat, kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5000 zł.

W piątek i w sobotę na terenie Nidzicy doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. W obu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu rowerzystom poruszającym się po ciągach rowerowo – pieszych. W piątkowym zdarzeniu zaistniałym około godz. 13:00, 65–letnia rowerzystka chcąc uniknąć zderzenia z Peugotem wyjeżdżającym z posesji na ul. Traugutta, straciła panowanie nad jednośladem i upadła na chodnik. Autem kierował 59–letni mieszkaniec gm. Działdowo. Natomiast sobotnie zdarzenie miało miejsce około godz. 11:00. W tym przypadku kierująca Toyotą 22–letnia nidziczanka wyjeżdżając z ul. Ogrodowej wymusiła pierwszeństwo przejazdu prawidłowo poruszającemu się po ciągu rowerowo - pieszym wzdłuż ul. Traugutta rowerzyście. Uczestnicy obu kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał poważnych obrażeń a policjanci na kierującego Peugotem i kierującą Toyotą nałożyli mandaty wraz z punktami karnymi.

W sobotę około godz. 18:15 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze S7 k/m Kanigowo. Z ustaleń policjantów zadysponowanych do obsługi zdarzenia wynikało, że kierujący Hondą Civic 57-letni mieszkaniec Warszawy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w barierę energochłonną. Wraz z kierującym podróżowały jeszcze 2 osoby. Żaden z uczestników nie potrzebował pomocy medycznej , a kierujący za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem i punktami karnymi.

W niedzielę około godz. 17:30 na drodze między Zabłociem Kanigowskim a Janowcem Kościelnym doszło do dachowania pojazdu. Z ustaleń nidzickich policjantów wynika, że kierujący Seatem Ibizą 24 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego na łuku drogi nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego wpadł do przydrożnego rowu wywracając pojazd na dach. Wraz z mężczyzną podróżowało 4 pasażerów. Uczestnicy kolizji nie doznali obrażeń a jej sprawca był trzeźwy. Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zastosowali wobec 24 – latka postępowanie mandatowe.

Nowe Miasto Lubawskie

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego doszło do 2 wypadków drogowych i 3 niegroźnych kolizji. Kolejny już raz za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego.

W piątek około godz. 6:45 w Ostaszewie kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą na skrzyżowaniu drogi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą fabia doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku tego wypadku dwie osoby trafiły do szpitala. 26-letniemu mieszkańcowi gminy Grodziczno policjanci zatrzymali prawo jazdy. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania daną kategorią pojazdu.

 • Miejsce zdarzenia drogowego w w Ostaszewie
  Miejsce zdarzenia drogowego w w Ostaszewie
 • Miejsce zdarzenia drogowego w w Ostaszewie. Rozbity samochód na poboczu
  Miejsce zdarzenia drogowego w w Ostaszewie

O godz. 10:25 policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolejnego wypadku, który miał miejsce w Wielkiej Tymawie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca hondą CR-V jadąc od strony Łasina w kierunku Biskupca na prostym odcinku drogi chciała otworzyć pasażerowi siedzącemu na przednim siedzeniu osłonę przeciwsłoneczną wówczas zjechała na prawe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia dwoje pasażerów auta trafiło do szpitala.

 • Miejsce zdarzenia drogowego w Wielkiej Tymawie. Rozbity samochód stojący przy drzewie
  Miejsce zdarzenia drogowego w Wielkiej Tymawie

W niedzielę wieczorem około godz. 20:30 na ulicy Mickiewicza w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi A3. 22-leni mężczyzna siedzący za kierownicą auta miał w organizmie ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi województwa lubelskiego prawo jazdy.

Natomiast o godz. 21:15 w Montowie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego seatem, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. W trakcie pomiaru prędkości kierujący miał na liczniku 110 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało go ograniczenie do 50 km/h. 21-latkowi za popełnione wykroczenie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i ukarali go mandatem. Mężczyzna wzbogacił się także o punkty karne.

Olsztyn

W piątek funkcjonariusze z Dobrego Miasta na ulicy Łużyckiej zauważyli pojazd marki Opel Astra, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący pojazdem 41-latek był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że posiada on aktywny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do 2022 roku oraz poruszał się autem bez ważnego ubezpieczenia OC i aktualnych badań technicznych.

W sobotę oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Na miejscu policyjny patrol, który zastał pojazd marki Volkswagen Passat zaparkowany w pobliżu stacji benzynowej a przy nim mężczyznę, od którego było czuć wyraźnie zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 50-latek przyznał policjantom, że kierował pojazdem i w takim stanie jechał ze stolicy Polski do Olsztyna a zatrzymał się na stacji benzynowej, ponieważ zabrało mu paliwa.

W niedzielę na DK-16 w pobliżu miejscowości Gietrzwałd funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Po podejściu do 31-latka wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1 promil alkoholu w jego organizmie.

Tego samego dnia w Olsztynku policyjny patrol zatrzymał do kontroli pojazd marki Mitsubishi. Również w tym przypadku badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierujący był nietrzeźwy – blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kiedy funkcjonariusze poprosili o dokumenty okazało się, że 45-latek w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta, ponieważ nie ma do tego uprawnień. W przeszłości stracił swoje prawo jazdy, właśnie za kierowanie na „podwójnym gazie”.

Wszyscy nieodpowiedzialni mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto 41-latek odpowie za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawianie wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za jechanie autem bez ważnych badań technicznych i polisy OC.

Ostróda

W powiecie ostródzkim od piątku do niedzieli policjanci pracowali na miejscu 1 wypadku drogowego i 13 kolizji. W sobotę w Stębarku na najbliższe 3 miesiące zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 50 km/h.

Od piątkowego popołudnia zatrzymali 2 kierowców, którzy zdecydowali się kierować pojazdami mimo spożywanego wcześniej alkoholu. Pierwszy z nich został zatrzymany w piątkowy wieczór w Gierzwałdzie. 51-latek kierował osobowym volkswagenem polo nie mając do tego uprawnień ale za to mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców wpadł w ręce policjantów w sobotę w Morągu. 52-latek kierowa pojazdem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w Morągu w nocy z soboty na niedzielę zatrzymali też 23-latka, który kierował pojazdem mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał do sierpnia 2021 roku.

Pisz

Policjanci podejmują szereg działań ukierunkowanych na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Stanowią oni bowiem realne zagrożenie na drogach. Co raz częściej zdarza się, że zaniepokojeni obywatele dzwonią na numer alarmowy informując o swoich podejrzeniach odnośnie nietrzeźwego kierowcy. Policjanci reagują na każde takie zgłoszenie. Tak było też w piątek przed godz. 13:00 w Rucianem – Nidzie, gdzie według obywatelskiego zgłoszenia ulicami miasta bardzo niebezpiecznie jeździło czarne BMW. Policjanci zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej. Kierował nim 43-letni mieszkaniec Pisza. Funkcjonariusze już po otwarciu drzwi nie mieli żadnych wątpliwości, że mężczyzna jest nietrzeźwy, bo wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia przed godz. 17:00 patrol piskiej drogówki w miejscowości Grzegorze zatrzymał do kontroli drogowej motorower marki Jonwaj. Kierował nim 29-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna ten miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Trzeciego nietrzeźwego kierującego patrol piskiej prewencji zatrzymał dzisiejszej nocy w Piszu na ul. Warszawskiej. Funkcjonariusze skontrolowali pojazd marki Ford Escort. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Pisza. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Szczytno

Miniony weekend początkowo przebiegał dość spokojnie na drogach powiatu szczycieńskiego.  Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń na drogach. Do niedzielnych godzin popołudniowych odnotowali jedynie kilka niegroźnych kolizji, w tym trzy z udziałem zwierzyny leśnej. Szczycieńscy funkcjonariusze systematycznie sprawdzali również stan trzeźwości poruszających się jednośladami. Nieodpowiedzialnych, nietrzeźwych rowerzystów nie zabrakło i w ten weekend. W piątek około godz. 17:00 w miejscowości Wielbark 70-latek jechał swoim rowerem mając blisko 1,5 promila. Tego samego dnia parę minut po godz. 17:00 również w Wielbarku, 24-latek poruszał się rowerem po ”przysłowiowym piwku”. Rowerowym, weekendowym rekordzistą okazał się 67-letni mieszkaniec Dźwierzut, który podczas kontroli „wydmuchał” blisko 2 promile. Natomiast w niedzielę (21.06.20r.) o godzinie 15:00 w miejscowości Witowo w gminie Jedwabno, policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego 46-letniego motorowerzystę. Mieszkaniec gminy Purda miał w organizmie blisko 3 promile.

Niestety, pozornie spokojny weekend, został przerwany tuż przed godz. 13:00 w niedzielę. Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kołodziejowi Grąd w gminie Wielbark.  Ze wstępnych ustaleń policjantów z referatu ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że 26-letni mieszkaniec Wielbarka jadąc motocyklem po wyprzedzeniu innego pojazdu, stracił panowanie nad kierownicą, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. 26-latek został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Po kilku godzinach od zdarzenia lekarz dyżurujący poinformował szczycieńskich funkcjonariuszy, że młody mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Policjanci ustalili, że 26-latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania motocyklami. Śledczy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Obecnie wyjaśniają szczegółowe przyczyny  i okoliczności tego zdarzenia.

 • Miejsce wypadku motocyklisty w Kołodziejowym Grądzie. Motocykl na poboczu, radiowóz na drodze.
  Miejsce wypadku motocyklisty w Kołodziejowym Grądzie

Węgorzewo

W piątek policjanci z węgorzewskiej drogówki o godz. 20:00 pełniąc służbę w mieście na ul. 11 Listopada, zauważyli szybko nadjeżdżający samochód. Wykonany pomiar wykazał, że kierowca audi poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 128 km/h. 34-latek swoja brawurową jazdę tłumaczył tym, że spieszy się do dziewczyny, która już jest bardzo zdenerwowana jego spóźnieniem. Funkcjonariusze cierpliwie wysłuchali tłumaczeń mieszkańca gminy Budry, a następnie za popełnione wykroczenie ukarali go mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz żeby spotkać się z dziewczyną będzie musiał liczyć na łaskę kolegów lub środki komunikacji publicznej.

(tm)

Powrót na górę strony