Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących

Policjanci powiatu działdowskiego w ramach współpracy między powiatami działdowskim i nidzickim prowadzili wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci z Ełku zatrzymali motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość.

Działdowo:

Policjanci ruchu drogowego powiatu działdowskiego w porozumieniu z funkcjonariuszami nidzickiej drogówki prowadzą wspólne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach wspólnych działań po drogach powiatu działdowskiego porusza się nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem, który rejestruje zachowania kierujących pojazdami na drodze. W środę (17.06.2020r.) po terenie powiatu działdowskiego jeździł taki nieoznakowany radiowóz z Nidzicy. Podczas policyjnych działań z zapisu video policjanci ujawnili 11 wykroczeń uczestników ruchu drogowego. 5 z nich dotyczyło nieprawidłowego wyprzedzania a 6 naruszenia (przekroczenia) dozwolonej prędkości. Poniżej przykłady niektórych z nich .

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.1 MB)

 

Z kolei w ramach współpracy policjanci ruchu drogowego z Działdowa w tym samym czasie prowadzą działania na terenie powiatu nidzickiego oddziaływując na uczestników ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa w tym obszarze.

Nie były to działania jednorazowe. Działania będą prowadzone w kolejnych dniach i tygodniach. 

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów drogowych niezależnie od prowadzonych działań i akcji policyjnych.

Ełk:

Policjanci z ełckiej grupy Speed patrolując drogę krajową nr 16 zauważyli motocyklistę, który zaczął oddalać się ze znaczną prędkością. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Kierowca wyprzedzał także na podwójnej ciągłej. Policjanci nieoznakowanym radiowozem ruszyli za kierowcą. 44-latek po zatrzymaniu się do kontroli został ukarany mandatami na łączną kwotę 600 złotych. Na jego konto trafiło także 15 punktów karnych. Sezon motocyklowy w pełni. Apelujemy do motocyklistów o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Brawurowe manewry na krętych i ruchliwych drogach mogą mieć tragiczne skutki.
Policjanci z grupy Speed niemal codziennie wyjeżdżają na drogi powiatu. Ich głównym celem działań jest reagowanie na rażące wykroczenia w ruchu drogowym. Policjanci pracują głównie na drogach, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń i zdecydowanie reagują na wszelkie przejawy brawury i agresji drogowej.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.72 MB)

 

(jn/akdn/rj)

 

Powrót na górę strony