Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł śpiącego w fotelu gościa swojego znajomego – usłyszał zarzuty

Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat. Treść takiego zarzutu usłyszał 43-letni mieszkaniec Szczytna, który wykorzystując to, iż 49-letni pokrzywdzony zasnął w fotelu u znajomego, zabrał mu telefon komórkowy i okulary korekcyjne. Kryminalni w toku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i niebawem stanie przed sądem.

W sobotę, 13 czerwca br. do szczycieńskiej komendy zgłosił się 49-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna oświadczył, że ktoś ukradł mu telefon komórkowy i okulary korekcyjne. 49-latek dodał, że był u swojego znajomego, z którym wspólnie spożywał alkohol. Po pewnym czasie usiadł w przedsionku mieszkania na fotelu i zasnął. Gdy się obudził zauważył, że nie ma komórki i okularów.

Szczycieńscy kryminalni w trakcie prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, kto jeszcze w tym dniu przebywał we wskazanym mieszkaniu. Policjanci wytypowali sprawcę  i ustalili miejsce jego przebywania. 43-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

Teraz nieuczciwy „gość” stanie przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

(ic/rj)

Powrót na górę strony