Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na wolnym zapobiegł kradzieży mienia i ujął podejrzanego. Pokrzywdzony w zdarzeniu był poszukiwany przez sąd

Policjant pełniący na co dzień służbę jako oficer dyżurny w lidzbarskim komisariacie, zapobiegł kradzieży mienia w jednym z domów na terenie gminy Płośnica. Funkcjonariusz zauważył mężczyznę, który kręcił się na posesji i postanowił sprawdzić co tam robi, podejrzewając, że może to być złodziej. Czujny policyjny nos nie zawiódł. Przypuszczenia potwierdziły się, a podejrzany został zatrzymany do wyjaśnienia.

W środę (10.06.2020r.) w gminie Płośnica policjant z Komisariatu Policji w Lidzbarku, będąc w dniu wolnym od służby, zatrzymał 27-latka, który usiłował dokonać kradzieży mienia w budynku jednorodzinnym. Mężczyzna po wejściu przez otwarte okno do domu, przeszukał pomieszczenia parteru, lecz nagle został spłoszony przez domowników przebywających na piętrze budynku. 27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi celem wyjaśnienia. Usiłowanie kradzieży jest traktowane tak samo jak kradzież. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, sprawcy tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Nie był to jednak koniec interwencji w tym miejscu. Skierowani na miejsce interwencji dodatkowi policjanci, którzy pełnili w pobliżu służbę, podczas rozmowy z pokrzywdzonym w tym zdarzeniu ustalili, że… jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Działdowie wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Policjanci mężczyznę zatrzymali i przekazali funkcjonariuszom służby więziennej. Najbliższe 10 miesięcy mężczyzna spędzi za kratkami.

(jn/tm)

Powrót na górę strony