Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interweniowali w czasie wolnym od służby

Policjant z nowomiejskiej komendy, w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę audi, który uderzył w drzewo. Funkcjonariusz bez chwili wahania podjął interwencję wobec kierującego, po czym powiadomił o tym dyżurnego. Jak się okazało, 50-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Olsztyński policjant w czasie wolnym od służby pomógł w zatrzymaniu poszukiwanego 50-latka. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionym przestępstwem przeciwko życiu i zdrowiu. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest podejrzany o 3 usiłowania kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych i piwnic w Olsztynie.

Nowe Miasto Lubawskie:

 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 06.06.2020 r., po godz. 14:20 w miejscowości Otręba na terenie gminy Kurzętnik. Policjant nowomiejskiej komendy, asp. Paweł Kamiński - na co dzień Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego, w czasie wolnym od służby jadąc drogą gminną zauważył samochód audi, który uderzył w drzewo. Funkcjonariusz podszedł do siedzącego za kierownicą auta mężczyzny, by zapytać, czy nie potrzebuje pomocy. Poczuł od niego zapach alkoholu. O swoich podejrzeniach poinformował oficera dyżurnego oraz udaremnił mu dalszą jazdę.

Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz utrata prawa jazdy. Za spowodowanie kolizji został już ukarany mandatem.

Olsztyn:

W ubiegłą sobotę (06.06.2020) będący po służbie funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w mieście zauważył mężczyznę, którego wizerunek pamiętał z policyjnych komunikatów podejrzewając, że jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił o tym oficera dyżurnego i wraz z policyjnym patrolem zatrzymał mężczyznę. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary roku pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny za usiłowanie kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych i piwnic na terenie Olsztyna. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty, do których się przyznał.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 50-latek trafił już do zakładu karnego.

(lm/aj/rj)

Powrót na górę strony