Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden nietrzeźwy, drugi poszukiwany przez sąd. Obaj zatrzymani podczas kontroli drogowej

Policjanci szczycieńskiej „drogówki” w trakcie pełnionej służby zatrzymali 69-letniego mieszkańca gminy Świętajno i 25-letniego mieszkańca Szczytna. Pierwszy z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę auta, pomimo że był nietrzeźwy. Natomiast drugi poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia ruchu drogowym.

W poniedziałek (08.06.2020) o godz. 13:20 w miejscowości Jerutki w gminie Świętajno policjanci szczycieńskiej „drogówki”, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu, które wskazało, że miał on ponad 0,5 promila w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Po wykonaniu niezbędnych czynności 69-latka oraz jego pojazd, policjanci przekazali rodzinie.

Tego samego dnia parę minut przed godz. 18:00 na ul. Kętrzyńskiego w Szczytnie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 25-letniego mieszkańca Szczytna. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Mężczyzna, do tej pory, uchylał się od opłacenia ciążącej na nim grzywny, za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości 25-latka należało zatrzymać i doprowadzić do najbliższego aresztu śledczego, celem odbycia kary 6 dni pozbawienia wolności. Szczycieńscy funkcjonariusze ustalili również, że sąd postanowił uwolnić go od kary aresztu, pod warunkiem, że uiści on ciążącą na nim grzywnę. 25-latek w obecności policjantów dokonał wszelkich formalności, dzięki którym uniknął pobytu za kratami.

(ic/tm)

Powrót na górę strony