Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradła pozostawiony na ladzie sklepowej telefon komórkowy

Zarzut kradzieży telefonu komórkowego usłyszała 34-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta wykorzystując nieuwagę innej klientki, która w trakcie zakupów zostawiła swój telefon na ladzie sklepowej, dokonała jego przywłaszczenia. Szczycieńscy kryminalni w ciągu jednego dnia ustalili jej dane i miejsce przebywania. Odzyskali również telefon i zatrzymali 34-latkę na terenie gminy Dźwierzuty. Niebawem kobieta stanie przed sądem. Za przestępstwo kradzieży grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (04.06.20r.) parę minut po godzinie 13:00 do szczycieńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że nieznana jej osoba ukradła jej telefon komórkowy. Kobieta dodała, że około godziny 11:00 robiła zakupy w sklepie spożywczo – przemysłowym w Dźwierzutach. W trakcie płacenia za towar, położyła swój telefon na ladzie sklepowej, jednak po zakończonej transakcji zapomniała go zabrać. Gdy wyszła ze sklepu zorientowała się, że go nie ma. Minęło może z pięć minut, gdy kobieta wróciła po telefon, jednak już go tam nie było.

Szczycieńscy kryminalni w toku działań operacyjnych ustalili, że kradzieży telefonu dokonała klientka, która stała za pokrzywdzoną. Okazało się, że była to 34-letnia mieszkanka Warszawy. Warszawianka wykorzystując nieuwagę kobiety położyła swój telefon na jej telefonie, następnie chwyciła oba i jak gdyby nigdy nic wyszła ze sklepu. Pokrzywdzona wyceniła wartość skradzionej komórki na kwotę 600 złotych.

Już następnego dnia szczycieńscy kryminalni odzyskali skradzione mienie i zatrzymali 34-latkę. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(ic/rj)

Powrót na górę strony