Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez szczycieńskich policjantów

„Ty pojedziesz pierwszy, bo Jesteś trzeźwiejszy”! – powiedział szwagier do szwagra. I tak też uczynili. Pierwszy jechał Oplem Vectra, drugi Oplem Astrą. Policjanci szczycieńskiej „drogówki” od razu wyczuli, że coś jest nie tak i zatrzymali w Dąbrowach mężczyzn do kontroli drogowej. Okazało się, że 47- latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, 46-latek zaś „wydmuchał” blisko 3. Nietrzeźwego kierującego zatrzymała również funkcjonariuszka z referatu dochodzeniowo – śledczego szczycieńskiej komendy, która spędzała czas wolnym z rodziną.

W czwartek (04.06.20r.) po południu policjanci szczycieńskiej „drogówki” pełnili służbę na terenie gminy Rozogi. Około godziny 19:00 w miejscowości Dąbrowy ich uwagę zwróciły dwa nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że styl jazdy kierującego Oplem Vectrą i jadącego bezpośrednio za nim kierowcy Opla Astry, „pozostawiał wiele do życzenia”. Z uwagi na podejrzenie, że obaj Panowie mogą być nietrzeźwi i mogą stwarzać bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali ich do kontroli drogowej.

Okazało się, że za kierownicą Opla Vectry siedział 47-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, „wydmuchał” ponad 2 promile. Ponadto, w trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych, mundurowi stwierdzili brak uprawnień do kierowania pojazdami. Za „kółkiem” Opla Astry siedział 46-latek, również mieszkaniec gminy Rozogi. Ten zaś poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” blisko 3 promile. 46-latek również nie posiadał uprawnień, gdyż prawomocnym wyrokiem sądowym zostały mu one odebrane. Funkcjonariusze w rozmowie z mężczyznami ustalili, że są oni szwagrami. Zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów pod warunkiem, że „pierwszy pojedzie ten trzeźwiejszy”. Tak też uczynili, jednak przejażdżkę przerwał im patrol szczycieńskiej „drogówki”.

Obaj Panowie niebawem staną przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, a 47-latkowi za prowadzanie samochodu, pomimo orzeczonego prawomocnego zakazu sądowego, dodatkowo kara do lat 3 pozbawienia wolności.

 

Około godziny 20:00 policjantka z referatu dochodzeniowo - śledczego szczycieńskiej komendy, spędzała czas wolny poza służbą wraz z rodziną w Dźwierzutach. Parę minut po godzinie 20:00 zauważyła motorowerzystę, który wjechał na teren placu zabaw stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla bawiących się tam dzieci i wypoczywających rodziców.

Policjantka natychmiast zareagowała i zwróciła młodemu mężczyźnie uwagę. W tym samym momencie wyczuła, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjantka poprzez wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki, uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Następnie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego, powiadomiła oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki policji.

Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego potwierdził podejrzenia funkcjonariuszki. 23-letni mieszkaniec Dźwierzut znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili również, że motorower nie posiada aktualnych badań technicznych.

Zgodnie z art. 87§ kodeksu wykroczeń, „Kto, znajduje się po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny podlega karze aresztu albo grzywny”.

 

(ic/rj)

 

Powrót na górę strony