Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli prędkość i stracili prawa jazdy

Pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli, w dalszym ciągu część kierowców nie licząc się z konsekwencjami znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Jest to szczególnie groźne w obszarze zabudowanym, dlatego policjanci wiele wysiłku poświęcają na to, by lekkomyślni kierowcy ponieśli konsekwencje swojego zachowania. Przekonali się o tym mieszkaniec województwa podlaskiego, który przejeżdżał drogami powiatu działdowskiego oraz dwaj kierowcy w powiecie ełckim, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Działdowo

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa zatrzymali na terenie gminy Płośnica do kontroli drogowej pojazd marki Skoda. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się kierujący autem. To mieszkaniec województwa podlaskiego, który w terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50km/h jechał z prędkością 112 km/h. Policjanci ukarali kierującego Skodą mandatem i punktami karnymi oraz zatrzymali mu dokument prawa jazdy, który zostanie przekazany do właściwego miejscowo starosty. Ten zaś wyda decyzję administracyjną o czasowym zakazie kierowania pojazdami przez mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Ełk

We wtorek (02.06.2020) również dwaj kierowcy w powiecie ełckim na 3 miesiące pożegnali się z prawem jazdy. Pierwszy z nich 66-latek w Ełku jechał z prędkością 123 km/h. Kierowca volvo odmówił przyjęcia mandatu, dlatego jego sprawą zajmie się sąd. Drugi kierujący stracił prawo jazdy w miejscowości Golubka. Za popełnione wykroczenie młody 19-letni kierowca, który zaledwie od kilkunastu miesięcy posiadał prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł. Na konta kierowców trafi po 10 punktów karnych.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest wciąż główną przyczyną wypadków na Warmii i Mazurach. Dlatego prosimy kierowców o rozwagę i szacunek do własnego życia. Korzystanie z dróg wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

(jn/akdn/tm)

Powrót na górę strony