Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał, poczęstował, sprzedał oraz kierował pod wpływem amfetaminy. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Posiadanie, udzielanie, sprzedaż oraz kierowanie pod wpływem narkotyków - takie zarzuty usłyszał 37-latek. Mężczyzna w mieszkaniu miał ponad 30 gramów amfetaminy kiedy „odwiedzili” go policjanci. Mieszkaniec powiatu iławskiego w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Suscy policjanci podczas patrolu miasta i gminy zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji kierującego audi. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali 37-latka do kontroli drogowej. W trakcie czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie biały proszek, który po zbadaniu narkotestem okazał się amfetaminą. Mieszkaniec powiatu iławskiego trafił do policyjnej celi. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli ponad 30 gramów amfetaminy. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna poczęstował narkotykiem swojego pasażera oraz sprzedał je innemu znajomemu. Okazało się także, że 37-latek również kierował samochodem pod ich wpływem. W przeszłości mężczyzna był już karany za to przestępstwo. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi powiatu iławskiego, do których się przyznał. Postępowanie w tej sprawie policjanci zakończyli aktem oskarżenia, który trafił już do sądu.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za samo udzielenie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

jk

Powrót na górę strony