Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W mieszkaniach znaleźli narkotyki i zatrzymali poszukiwanych mężczyzn

Trzy miasta, trzy mieszkania, trzy interwencje i trzech zatrzymanych 22-latków. 22-latek z Ełku urządził w swoim mieszkaniu małą uprawę konopi, a 22-latek z Kętrzyna narkotyki schował m.in. w zamrażarce. Obaj nie dość, że posiadali substancje zabronione, to obaj byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Z kolei 22-latek z Ornety poszukiwany nie był, ale narkotyki miał.

Ełk

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 22-letni mieszkaniec Ełku w miejscu swego zamieszkania może posiadać środki odurzające. Po wejściu do mieszkania policjanci zwrócili uwagę na charakterystyczny zapach konopi dochodzący z jednego z pokoi. Tam w specjalnie przystosowanej szafce znaleźli 7 doniczek, w których rosły sadzonki tej rośliny. Policjanci zabezpieczyli również torebkę z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że to marihuana. Dodatkowo okazało się, że 22-latek poszukiwany jest przez organy ścigania do odbycia kary pozbawienia wolności, na którą został wcześniej skazany za rozbój. Za posiadanie środków odurzających oraz hodowlę konopi prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat trzech.

  • Zabezpieczone sadzonki
    Zabezpieczone sadzonki

Kętrzyn

Kętrzyńscy dzielnicowi w trakcie obchodu weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, aby skontrolować stan bezpieczeństwa rodziny objętej procedurą Niebieskiej Karty oraz sprawdzić czy pod wskazanym adresem przebywa poszukiwany 22-latek. W trakcie wykonywania czynności w pokoju młodego mężczyzny policjanci ujawnili leżącą na komodzie szklaną lufkę, a na półce rozsypany susz roślinny oraz foliowe zawiniątko z zawartością tabletek koloru białego. Dzielnicowi od razu mieli podejrzenia, że są to środki odurzające. 22-latek tłumaczył się funkcjonariuszom, że pali marihuanę i zażywa tabletki na sen.

Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy przeszukali mieszkanie 22-latka. W kuchni, w zamrażalniku, ujawniono kilka sztuk zawiniątek foliowych z białym proszkiem. Ponadto na blacie kuchennym stał szklany pojemnik, w którym znajdował się susz roślinny, natomiast w pojemniku plastikowym było kilka zawiniątek z proszkiem koloru białego. W mieszkaniu 22-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie około 60 gramów białego proszku, 12 sztuk tabletek oraz ponad 6 gram suszu przypominającego marihuanę. Znaleziony i zabezpieczony biały proszek, susz rośliny oraz tabletki poddane zostaną teraz szczegółowym badaniom analitycznym. Z uwagi, że 22-latek był poszukiwany celem odbycia kary paru miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo, został przewieziony do aresztu śledczego. Zaś niedługo będzie tłumaczył się przed sądem za narkotyki, które posiadał w mieszkaniu.

Lidzbark Warmiński

Policyjny patrol w Ornecie podczas piątkowej nocy zauważył na ul. Zamkowej kierującego mazdą. Pojazdem poruszał się znany im osobiście 22-latek. Mundurowi wiedzieli, że młody mieszkaniec miasta nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej. Podczas czynności legitymowania uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie 22-latka. Jak się okazało słusznie, ponieważ w trakcie kontroli osobistej mundurowi znaleźli u mężczyzny kilka woreczków foliowych z zawartością suszu roślinnego. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli kilka kolejnych woreczków z suszem roślinnym. Badania potwierdziły, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 22-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat”.

(aj/ab/tm)

Powrót na górę strony