Tymczasowy areszt za ugodzenie znajomego nożem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za ugodzenie znajomego nożem

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi nidziczanin, podejrzany o to, że podczas wspólnego picia alkoholu ze swoim znajomym, ugodził go nożem kuchennym w brzuch. 31–latek został przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za ten czyn grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Nidziccy kryminalni ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło miniony w czwartek (14.05.2020) około godz. 21:00. W jednym z mieszkań na Al. Wojska Polskiego w Nidzicy. Podczas spotkania towarzyskiego zakrapianego alkoholem wywiązała się kłótnia między jej uczestnikami, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony nożem w brzuch. Ranny 37–latek został przetransportowany do szpitala w Nidzicy, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Przez kilka godzin policjanci prowadzili intensywne czynności. Ustalali i rozpytywali świadków, przeprowadzali oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady i przeszukali okolicę za sprawcą.

 

Film Zatrzymany prowadzony przez policjantów

Opis filmu: Zatrzymany prowadzony przez policjantów

Pobierz plik Zatrzymany prowadzony przez policjantów (format mp4 - rozmiar 2.4 MB)

 

Rankiem następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 31–latka. To mieszkaniec Nidzicy. Mężczyzna przyznał się do ugodzenia nożem kuchennym swojego znajomego lecz nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego to zrobił.

W poniedziałek (18.05.2020) na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd na wniosek śledczych zastosował wobec nidziczanina środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za popełnioną zbrodnię 31–latkowi grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

(ap/tm)

Powrót na górę strony