Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz zatrzymany na „gorącym uczynku”

Dziwne zachowanie pewnego 35-latka zaniepokoiło osobę, która go zauważyła. Świadek o swoich spostrzeżeniach poinformował policjantów. Ci szybko dotarli na miejsce i na gorącym uczynku włamania zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Jak się okazało, oprócz tego, że włamał się do budynku, to posiadał przy sobie zabronione substancje. Za swoje przewinienia odpowie przed sądem.

W minioną środę (06.05.2020) około godz. 9:55 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o próbie włamania się do jednego z budynków na terenie miasta. Na miejsce skierowany został policyjny partol złożony z dzielnicowego oraz funkcjonariusza Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który po uprzednim zarwaniu kłódki, dostał się do wnętrza budynku. Jak się okazało, mężczyzna chwilę przed zatrzymaniem, próbował również dostać się do sąsiedniego pomieszczenia, jednak zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż nie pozwoliły mu na to zamontowane tam zabezpieczenia. 35-latek został zatrzymany. W trakcie wykonywanych z nim czynności procesowych dodatkowo okazało się, że posiada przy sobie narkotyki.

Dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu świadka oraz szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów, 35-letni mieszkaniec Szczytna noc spędził w policyjnej celi, a za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem.

(jm/tm)

  • Zatrzymany mężczyzna w policyjnej celi, policjant przed celą
    Zatrzymany mężczyzna w policyjnej celi
Powrót na górę strony