Bez taryfy ulgowej wobec lekkomyślności za kierownicą - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez taryfy ulgowej wobec lekkomyślności za kierownicą

Główną przyczyną najpoważniejszych w skutkach zdarzeń drogowych zaistniałych z winy kierowców jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec kierowców, którzy rażąco lekceważą obowiązujące ograniczenia prędkości. Ostatniej doby przekonali się o tym m.in. lekkomyślni kierowcy w powiatach szczycieńskim i iławskim. Do walki z równie groźnymi nietrzeźwymi kierowcami, policjanci ze Szczytna otrzymali nowe narzędzia.

Szczytno

We wtorek (28.04.2020) policjanci szczycieńskiej „drogówki” w miejscowości Dąbrowy, kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Około godziny 17:30 zatrzymali kierującego pojazdem marki Mazda 6, który w terenie zabudowanym jechał
z prędkością 107 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. 35-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h
w obszarze zabudowany. Następnie około godz. 19:40 policyjny miernik prędkości wskazał, że nadjeżdżający pojazd porusza się z prędkością 108 km/h w obszarze zabudowanym. Okazało się, że za „kółkiem” pojazdu marki Fiat Doblo, siedział 25-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawo jazdy. Dodatkowo na nieodpowiedzialnych kierujących nałożone zostały mandaty i punkty karne.

Szczycieńscy policjanci otrzymali 4 nowe profesjonalne urządzenia Alcolife, które służyć będą im badań stanu trzeźwości kierowców. Sensory elektrochemiczne zostały sfinansowane, zakupione i przekazane funkcjonariuszom przez Gminę Szczytno. Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, insp. Radosław Drach, podziękował przedstawicielom Urzędu Gminy, za ogromne zaangażowanie i wspieranie działań szczycieńskich policjantów na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

Alkomaty Alcolife F6 to jedne z najszybszych i najbardziej nowoczesnych urządzeń na rynku. Dzięki specjalnej konstrukcji i wydajnemu sensorowi elektrochemicznemu alkomaty stają się narzędziem wielozadaniowym. Urządzenia mają możliwość wykonania 2 rodzajów badań – bezustnikowych (przesiewowych) oraz pasywnych. Alkomaty Alcolife wyposażone są w elektrochemiczne sensory, dzięki którym są całkowicie obojętne na substancje inne niż alkohol, znajdujące się w wydychanym powietrzu.

 

  • Alcolife F6
    Alcolife F6

 

Iława

Również policjanci iławskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy mieli „za ciężką nogę”. Do kontroli drogowej w miejscowości Rodzone zatrzymali pojazd marki Nissan. Kierujący tym autem jechał z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu prędkości na terenie tej miejscowości do 50 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkością w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą nissana jest 62-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem karnym oraz 10 punktami karnym. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali 62-latkowi także prawo jazdy. Natomiast w Kisielicach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 30-latek ma trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę a po wykonaniu z nim czynności został zwolniony. Mieszkaniec powiatu iławskiego ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.  

Kierowco pamiętaj!

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

(ic/jk/tm)

Powrót na górę strony