Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani poszukiwani. Jeden palił na dworcu, drugi myślał, że ukryje się za maseczką

Ktoś mógłby pomyśleć, że fakt obowiązkowego zakrywania ust i nosa skutecznie utrudni policjantom odnajdywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Nic bardziej mylnego. Przekonał się o tym pewien poszukiwany zamaskowany 60-latek zatrzymany w Kętrzynie. Z kolei w Olsztynie zatrzymany został poszukiwany 41-latek, który zwrócił na siebie uwagę policjantów przez tytoniowy nałóg.

Kętrzyn

W poniedziałek (27.04.2020) w godzinach popołudniowych reszelscy policjanci patrolując ulicę Mazurską, zwrócili uwagę na 60-letniego mężczyznę, który miał założoną maseczkę ochronną. Nie było w tym nic zaskakującego w dobie epidemii. Wprawny wzrok policjantów sprawił jednak, że policjanci mimo zasłoniętej częściowo twarzy mężczyzny, rozpoznali poszukiwanego. Ich podejrzenia potwierdziły się. 60-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany i zgonie z decyzją sądu trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

Olsztyn

Tego samego dnia olsztyńscy policjanci podczas patrolu na terenie dworca zauważyli mężczyznę, który palił papierosa w miejscu zabronionym. Na widok funkcjonariuszy palacz zaczął się nerwowo zachowywać, co jeszcze bardziej zainteresowało policjantów. Podejrzewając, że mają do czynienia z osobą próbującą uniknąć spotkania z wymiarem sprawiedliwości, postanowili go wylegitymować. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 41-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie listu gończego celem odbycia kary roku pozbawienia wolności. 41-latek został zatrzymany. Trafił już do zakładu karnego.

(ab/aj/tm)

Powrót na górę strony