Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na zmienne warunki pogodowe. Śmiertelny wypadek pod Ornetą

Warunki pogodowe, a co za tym idzie także drogowe, jak pokazały ostatni dni mogą zmienić się diametralnie w ciągu godzin. Dlatego tak ważne jest zachowanie pełnej koncentracji za kierownicą i dostosowywanie stylu jazdy do sytuacji na drodze. Niestety mogło tego zabraknąć kierowcy, który zginął wyjeżdżając autem z Ornety. Samochód uderzył w drzewo, a 52-latek zginął na miejscu. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło także w powiecie piskim, gdzie samochód dostawczy przewożący mięso wpadł do rowu.

Lidzbark Warmiński - Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej 507

W poniedziałek (30.03.2020) po godz. 15:00 na ul. Olsztyńskiej w Ornecie, 52-letni kierowca samochodu osobowego marki Peugeot, jadąc w kierunku Dobrego Miasta, z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo szybkiej reakcji służb i podjętej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł. Mieszkaniec powiatu lidzbarskiego jechał sam. Droga w miejscu zdarzenia przez ponad 3 godziny była całkowicie zablokowana. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli ślady i pojazd oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

 • Rozbity samochód przy drzewie
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim
 • Rozbity samochód przy drzewie i policjant przy samochodzie
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie lidzbarskim

Pisz - Samochód dostawczy przewożący mięso wpadł do rowu

W nocy z poniedziałku na wtorek, przed godz. 4:00 na drodze krajowej nr 63, kilka kilometrów za Piszem w stronę miejscowości Jeże, samochód dostawczy przewożący mięso wpadł do przydrożnego rowu.  Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący tym samochodem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i w pewnym momencie wjechał w oblodzoną koleinę. Ostatecznie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Pojazdem tym kierował 46-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego. Mężczyzna nie doznał obrażeń.

 • Strażacy obok przewróconej ciężarówki
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie piskim
 • Leżąca na boku ciężarówka
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie piskim

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach zwłaszcza, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania. Warunki pogodowe, a co za tym idzie także drogowe, mogą zmienić się bardzo szybko. Dlatego tak ważne jest zachowanie pełnej koncentracji za kierownicą i dostosowanie stylu jazdy do sytuacji na drodze.

(mk/asz/tm)

Powrót na górę strony