Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalił budynki mieszkalne, wózki dziecięce, klatkę schodową i kontener na śmieci – najbliższe miesiące 35-latek spędzi za kratami

Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury dotyczącego zastosowania 3 miesięcznego tymczasowego aresztu wobec 35-latka. Mężczyzna odpowie za podpalenia budynków mieszkalnych, zniszczenie poprzez podpalenie dwóch wózków dziecięcych i klatki schodowej, a także usiłowanie zniszczenia poprzez podpalenie kontenera do segregacji śmieci. Łączna wartość poniesionych przez pokrzywdzonych strat, wyceniona została na kwotę blisko 570 tyś. złotych.

Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku policji i prokuratury o zastosowanie wobec 35-letniego mieszkańca Szczytna środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu.

35-latek w październiku 2019r., poprzez podpalenie dwóch budynków mieszkalnych położonych na terenie miasta, sprowadził zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu jego mieszkańców. Ponadto, w krótkich odstępach czasu dopuścił się zniszczenia poprzez podpalenie dwóch wózków dziecięcych oraz ścian i wyposażenia klatki schodowej, a także kontenera do segregacji śmieci. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tych działań, skończyło się na ogromnych stratach finansowych.

Mężczyzna został zatrzymany przez lokatorów jednego z podpalonych budynków, a następnie przekazany szczycieńskim policjantom. Dzięki intensywnej pracy śledczych, zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na skierowanie do prokuratury, a następnie do sądu wniosku
o zastosowanie wobec 35-latka tymczasowego aresztu.

Jak ustalono podczas prowadzonych czynności procesowych, sprawca podpaleń po wcześniejszym „wpisaniu” na domofonie uniwersalnego kodu, dostawał się na klatki schodowe oraz poddasza budynków, gdzie następnie dopuszczał się wyżej wymienionych przestępstw. Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych strat na kwotę blisko 570 tyś. złotych.

Za czyny jakich dopuścił się 35-letni mieszkaniec Szczytna grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(ic/rj)

Powrót na górę strony