Włamał się do garażu. Został zatrzymany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do garażu. Został zatrzymany

Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozi 36 - latkowi. Mężczyzna włamał się do garażu jednak nic nie ukradł ponieważ nie było w nim przedmiotów będących w jego zainteresowaniu. W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Iławscy policjanci podczas wykonywania czynności służbowych ustalili, iż ktoś włamał się do garażu należącego do jednego z sołectw powiatu. Sprawca uszkodził zamek po czym wszedł do pomieszczenia, jednak nic nie ukradł ponieważ w środku nie było przedmiotów będących w jego zainteresowaniu. Funkcjonariusze ustalili, że włamania dokonał znany im z wcześniejszych interwencji 36-latek. Mężczyzna został zatrzymany, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. W trakcie czynności okazało się, że to nie pierwsze takie przewinienie mężczyzny.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „ recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(jk/rj)

Powrót na górę strony