Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wyprzedzeniem dbają o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

Powiat piski charakteryzuje się tym, że zawiera największą powierzchnię Wielkich Jezior Mazurskich w swoich granicach. W sezonie letnim nad tymi akwenami wypoczywa mnóstwo mieszkańców i turystów. Chcąc zapewnić im bezpieczeństwo policjanci już kilka miesięcy przed sezonem organizują pewne przedsięwzięcia. Jednym z nich jest podpisanie przez Komendanta Powiatowego Policji w Piszu porozumienia o współpracy z Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych.

Dbanie o bezpieczeństwo nad wodą to jeden z priorytetów, który stoi przed policjantami powiatu piskiego w sezonie letnim. Dużo jezior, a co za tym idzie mnóstwo wypoczywających tam mieszkańców i turystów, to konieczność zapewnienia bezpiecznego wypoczynku nad wodą i na wodzie.

Funkcjonariusze podejmują szereg przedsięwzięć, by nad akwenami było bezpiecznie. Jedną z takich inicjatyw jest podpisanie porozumienia o współpracy między Komendą Powiatową Policji w Piszu a Stowarzyszeniem PODWODNIK Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych działające w Strzelnikach, gmina Orzysz.

Porozumienie to podpisał Komendant Powiatowy Policji w Piszu mł. insp. Marcin Kubas oraz Prezes Zarządu Zbigniew Skopiński. Dokument ten dotyczy współdziałania i wzajemnej współpracy w zakresie podniesienia bezpieczeństwa, zapobiegania i likwidowania zagrożeń na akwenach oraz innych wspólnych działaniach na terenie powiatu piskiego.

W praktyce oznacza to udział ratowników PODWODNIKA oraz wykorzystanie ich sprzętu w prowadzonych przez policję działaniach ratowniczych i poszukiwawczych, wspólne prowadzenie działań edukacyjnych, wspólne patrole na jeziorach oraz prowadzenie szkoleń oraz ćwiczeń z zakresu współpracy w trakcie prowadzonych akcji.

 • Ćwiczenia służb na jez. Roś
  Ćwiczenia służb na jez. Roś
 • Ćwiczenia służb na jez. Roś. Ratowanie tonącego
  Ćwiczenia służb na jez. Roś. Ratowanie tonącego
 • Komendant KPP i Prezes Podwodnika
  Komendant KPP i Prezes Podwodnika
 • Odprawa przed ćwiczeniami
  Odprawa przed ćwiczeniami
 • Odprawa przed ćwiczeniami
  Odprawa przed ćwiczeniami
 • Komendant KPP w Piszu i Prezes Podwodnika podpisują porozumienie
  Komendant KPP w Piszu i Prezes Podwodnika podpisują porozumienie
 • Naszywka z logiem
  Naszywka z logiem
 • Podpisanie porozumienia
  Podpisanie porozumienia
 • Służby podczas ćwiczeń
  Służby podczas ćwiczeń

Kilka dni temu policjanci z KPP w Piszu i ratownicy PODWODNIKA uczestniczyli w ćwiczeniach z ratownictwa wodnego zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Piszu. Wspólne działania odbyły się na jeziorze Roś. Obejmowały one ratowanie osoby tonącej za pomocą sprzętu oraz bezpośrednio przez ratownika zabezpieczonego linką.

Ćwiczenia te były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz utrwalenia technik ratowniczych gwarantujących udzielenie skutecznej pomocy tonącym. To także kolejny krok ze strony służb w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa nad wodą wypoczywającym tam osobom.

(asz/tm)