Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokaz ratownictwa na wodzie

Lidzbarscy strażacy przy współpracy z policjantami przeprowadzili pokazowe ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W czwartek (27.02.2020) na jeziorze Wielochowskim odbył się pokaz ratownictwa na wodzie. Podczas ćwiczeń, które odbywały się w trudnych warunkach pogodowych zostały zaprezentowane techniki dotarcia do osoby poszkodowanej, znajdującej się w wodzie. Przy użyciu sprzętu, który na co dzień wykorzystywany jest w ratownictwie wodnym, funkcjonariusze oprócz zaprezentowania możliwości i umiejętności technicznych musieli stawić czoło przede wszystkim wietrznej pogodzie, która podczas ćwiczeń nie pomagała w dotarciu do osoby poszkodowanej.

Kolejnym etapem ćwiczeń była ewakuacja osoby poszkodowanej z wody na linię brzegową, gdzie następnie przekazywana była ona do punktu medycznego.  Tam wg scenariusza osoba była poddana resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Głównym celem takich działań jest wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych.

(mk/tm)

  • Uczestnicy pokazu
    Uczestnicy pokazu
  • Uczestnicy pokazu
    Uczestnicy pokazu
  • Uczestnicy pokazu
    Uczestnicy pokazu
Powrót na górę strony