Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał za szybko. Uderzył w przydrożne drzewo

Nadmierna prędkość była najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Pamry w gm. Wydminy. Apelujemy do kierowców o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

W środę (25.02.2020) kilka minut po godz. 15:00 policjanci giżyckiej drogówki zostali poinformowani, że w miejscowości Pamry gm. Wydminy samochód dostawczy uderzył w drzewo. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce byli już ratownicy i strażacy, którzy udzielali poszkodowanym pomocy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca dostawczego renaulta na łuku drogi w prawo zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Przyczyną była najprawdopodobniej nadmierna prędkość, na drodze obowiązywała prędkość do 90 km/h. Kierowca jechał z pasażerem, obaj zostali zabrani do szpitala w Ełku. W wyniku zdarzenia 23-letni kierowca doznał złamań, a 15-letni pasażer ranę twarzy. Kierowca był trzeźwy.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

(ich/tm)

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim. Rozbite auto przy drzewie
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
Powrót na górę strony