Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pijany, mając aktywny zakaz i będąc poszukiwanym - został zatrzymany

Blisko 3 promile alkoholu i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie przeszkodziły 28-latkowi wsiąść za kierownicę samochodu. Nietrzeźwego kierowcę wypatrzyli i zatrzymali iławscy dzielnicowi. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Iławie do odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności.

Dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli, jak fiatem jedzie znany im 28-latek. Funkcjonariusze zapoznając się codziennie z listą osób poszukiwanych ze swojego rejonu pamiętali, że mieszkaniec Iławy jest poszukiwany przez sąd. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. 28-latek był dobrze znany iławskim dzielnicowym, którzy od razu sprawdzili go w policyjnych systemach i skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna kierował fiatem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie czynności policjanci ustalili, że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze mężczyznę przetransportowali do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 120 dni.

Policjanci apelują o rozsądek!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych.
 

(jk/rj)

Powrót na górę strony