Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany i bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo...jechał po papierosy

W sądzie będzie tłumaczył się 34-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec przed radiowozem. Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie był pijany i nie miał uprawnień do kierowania. Do sąsiedniego powiatu przyjechał po ...papierosy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.02.20) przed godz. 23.00 na ul. Olsztyńskiej. Kierujący volkswagenem widząc sygnał do zatrzymania wydany przez policjanta z lidzbarskiego patrolu interwencyjnego, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed radiowozem. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że to mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie. 34-latek był pijany. Przeprowadzone badanie trzeźwości kierującego wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w bazie danych funkcjonariusze ustalili też, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania od 2011 r.

34-latek przyznał policjantom, że „wypił trochę wódki i kilka piw, wsiadł za kierownicę pojazdu partnerki i przyjechał do Lidzbarka Warmińskiego, bo skończyły mu się papierosy”.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast według przepisów obowiązujących od czerwca 2017r., za popełnienie przestępstwa, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(mk/rj)