Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaniepokoił mieszkańców, zaatakował policjantów, wylądował za kratami

Morąscy policjanci zatrzymali 58-letniego mieszkańca Morąga. Mężczyzna najpierw zaśmiecił teren przed blokiem, w którym mieszkał, a potem zaatakował interweniujących policjantów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli atrapy broni, wiatrówkę i wiele noży.

W czwartek (13.02.2020) rano morąscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta pod blokiem doszło do zaśmiecenia miejsca publicznego i pozostawienia tam noży, co zaniepokoiło zgłaszającego. Na miejscu funkcjonariusze szybko wytypowali właściciela pozostawionych tam rzeczy. Kiedy weszli do ustalonego mieszkania, przebywający w środku mężczyzna nie ruszał się i nie reagował na ich polecenia. W jego mieszkaniu panował duży bałagan. Policjanci zaniepokojeni stanem mężczyzny, który był przytomy, jednak nie reagował na obecność funkcjonariuszy, wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Dalej próbowali nawiązać logiczny kontakt z mężczyzną. Ten po pewnym czasie zmienił swoje nastawienie i zaatakował interweniujących policjantów. Najpierw groził im nożem, a następnie celował do funkcjonariuszy z przedmiotu przypominającego pistolet. Sytuacja wyglądała niebezpiecznie, ale policjanci szybko obezwładnili napastnika. Podczas przeszukania jego mieszkania ujawnili klika atrap broni, wiatrówkę, noże kuchenne i bagnety, które porozkładane były w różnych miejscach.

58-letni mieszkaniec Morąga został zatrzymany i po konsultacji z lekarzem osadzony w policyjnym areszcie. Ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem.

(ak/tm)

  • Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
    Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
  • Znalezione noże i atrapy broni
    Znalezione noże i atrapy broni
  • Znalezione noże i atrapy broni
    Znalezione noże i atrapy broni
Powrót na górę strony