Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden miał narkotyki w pokoju hotelowym, drugi próbował z nimi uciec autem

Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu w jednym z hoteli w Elblągu. Policjanci znaleźli u niego amfetaminę i marihuanę. 33-latek usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi z kolei 22-latkowi, który chciał uniknąć kontroli drogowej i próbował uciec policjantom. Jak się okazało on też posiadał narkotyki.

33-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie jednego z hoteli w Elblągu. W pokoju, który zajmował kryminalni znaleźli ponad 140 gramów amfetaminy oraz marihuanę. Policjanci zabezpieczyli także wagę elektroniczną. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  • Zabezpieczone narkotyki i waga
    Zabezpieczone narkotyki i waga

W innych okolicznościach zatrzymany został 22-latek, który także posiadał narkotyki. Była godz. 1:00 w nocy gdy policyjny patrol elbląskiego ruchu drogowego zauważył auto osobowe z zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi. Było to w okolicach Zwierzna. Policjanci chcieli zatrzymać kierującego do kontroli, ten jednak przyspieszył i próbował uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali uciekające renault megane w miejscowości Stare Dolno. Okazało się, że autem kierował 22-latek. Mężczyzna miał przy sobie foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Po sprawdzeniu testerem okazało się, że jest to amfetamina. W jego aucie znaleziono również inne tablice rejestracyjne. 22-latek został zatrzymany za posiadanie narkotyku a także za niezatrzymanie się do kontroli. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(js/kn/tm)

Powrót na górę strony