Wspólne kontrole w ramach działań TRUCK & BUS - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne kontrole w ramach działań TRUCK & BUS

Nowomiejscy policjanci wspólnie z inspektorami transportu drogowego przeprowadzili działania "BUS & TRUCK”. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów ciężarowych, uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców. Wszystko po to by na naszych drogach było bezpiecznie.

Wczoraj w całym kraju prowadzone były działania „TRUCK i BUS”. Od wczesnych godzin rannych na drogi powiatu nowomiejskiego wyruszyły patrole policjantów ruchu drogowego i inspekcji transportu drogowego. Prowadzili oni wspólne działania ukierunkowane na kontrolę kierowców dużych pojazdów. Głównym celem tych działań, była poprawa bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów i osób. W trakcie wspólnej akcji zwracano uwagę na ewentualne nieprawidłowości występujące podczas wykonywania przewozu drogowego osób i rzeczy oraz sprawdzano stan techniczny i obowiązkowe wyposażenia pojazdów używanych do tego przewozu. Funkcjonariusze sprawdzali także trzeźwość kierujących. Mundurowi zwracali również uwagę na przestrzeganie przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowcy.

Mundurowi skontrolowali łącznie 24 pojazdy. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 10 przypadków popełnionych wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości jazdy, w tym 4 przez kierowców pojazdów ciężarowych. Funkcjonariusze zatrzymali także 1 dowód rejestracyjny.

To już kolejne wspólne działania policjantów z inspektorami transportu drogowego. Będą one kontynuowane, by zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

(lm/rj)

  • wspólne działania policjantów z ITD
  • wspólne działania policjantów z ITD
  • wspólne działania policjantów z ITD
Powrót na górę strony