Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej

Kajdanki zatrzasnęły się na rękach 22-letniego mieszkańca gminy Biskupiec. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych pod zarzutem kradzieży z włamaniem do automatu myjni samochodowej skąd ukradł pieniądze. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Nowomiejscy policjanci w miniony poniedziałek (10.02.2020) otrzymali zawiadomienie dotyczące kradzieży z włamaniem do wrzutników monet przy myjni samochodowej na terenie Fitowa. Dzielnicowi z terenu gminy Biskupiec ustalili, że sprawcą tego zuchwałego przestępstwa najprawdopodobniej jest 22-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także przedmioty, które służyły mu to popełnienia tego przestępstwa.

Mieszkaniec gminy Biskupiec przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat. W związku z tym, że mężczyzna w przeszłości był skazany wyrokiem za podobne przestępstwo tym razem odpowie przed sądem w warunkach tzw. recydywy. Kodeks karny za kradzież w tym przypadku przewiduje karę nawet do 15 lat więzienia.

(lm/tm)

Powrót na górę strony