Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadmierna prędkość i brawura za kierownicą to droga na skróty do tragicznego końca

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna najniebezpieczniejszych zdarzeń drogowych. Wypadki, do których dochodzi przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, niosą ze sobą najpoważniejsze konsekwencje. To w nich ginie najwięcej osób i najwięcej ich uczestników odnosi bardzo poważne obrażenia. Niestety często dochodzi do nich wtedy, gry prędkość auta zsumuje się z młodzieńczą brawurą. Tak mogło być też przy wypadku, w którym zginął 23-letni kierowca BMW.

Niestety piątek (07.02.2020) rozpoczął się od smutnej wiadomości z powiatu ostródzkiego. Tam na drodze wojewódzkiej w okolicy miejscowości Gierzwałd około godz. 4:30 doszło do wypadku. Osobowe BMW kierowane przez 23-letniego kierowcę z niewyjaśnionych przyczyn zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w drzewo. Prędkość przy jakiej do tego doszło spowodowała, że auto zostało niemal rozerwane. Młody kierowca niestety nie przeżył tego zdarzenia. Jechał autem sam. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

 

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim. Rozbite auto na drodze
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim. Rozbite auto na drodze
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim

 

To już 10 w tym roku ofiara wypadku drogowego na Warmii i Mazurach. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje główną przyczyną tych najniebezpieczniejszych zdarzeń drogowych. Wypadki, do których dochodzi przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, niosą ze sobą najpoważniejsze konsekwencje, którymi są śmierć i poważne obrażenia ich uczestników. Dlatego apelujemy do kierowców – szczególnie tych z najkrótszym stażem za kierownicą - o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości jazdy.

(tm)

 

Powrót na górę strony