Okradli i pobili. Zostali aresztowani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli i pobili. Zostali aresztowani

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 28 - latka. Mężczyzna wspólnie ze swoim znajomym okradł partnera swojej mamy, a następnie go pobił. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci zostali poinformowani o pobiciu w jednym z domów w gmina Iława. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że do mieszkania weszło dwóch mężczyzn, którzy okradli zgłaszających, po czym pobili ich i uciekli. Policjanci kilka minut po zdarzeniu ustali i zatrzymali sprawców. Okazało się, że rozboju dokonali 28 - letni syn pokrzywdzonej i jego znajomy. Funkcjonariusze osadzili mężczyzn w policyjnej. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kolega 28 - latka jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy.
W związku z powyższym funkcjonariusze na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili mężczyznom zarzuty, a sąd zastosował wobec nich  tymczasowy areszt. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w więzieniu. Dodatkowo kolega 28 - latka ma do odbycia karę 90 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów.
Kodeks karny za rozbój przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(jk/rj)

 

Powrót na górę strony