Czara odeszła na zasłużoną emeryturę - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Braniewo

Czara odeszła na zasłużoną emeryturę

Brała udział w zabezpieczaniu imprez masowych, poszukiwała osób zaginionych, tropiła uciekających przestępców. O kim mowa ? O Czarze – policyjnym czworonogu, który po 8-letniej służbie w braniewskiej Policji odszedł na zasłużoną emeryturę.

Czarę na co dzień można było zobaczyć wraz z jej przewodnikiem – asp. Tomaszem Gontarczykiem podczas służby patrolowej.  Przez 8 lat służyła pomocą m.in podczas wykonywania przez policjantów czynności interwencyjnych, przeszukania terenu, czy zabezpieczania imprez masowych.

Przez ten czas najmłodsi mieszkańcy powiatu zdążyli ją poznać bardzo dobrze podczas edukacyjnych spotkań realizowanych przez funkcjonariuszy w ramach działań pn. „Czy psy muszą gryźć?”. Wspólnie ze swoim przewodnikiem prezentowała tresurę i posłuszeństwo. O tym, że w sytuacji zagrożenia swojego partnera potrafi obezwładnić atakującego przekonali się niejednokrotnie mieszkańcy powiatu braniewskiego podczas corocznego Festynu Służb Mundurowych. Po 8 latach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

js

  • Czara - policyjny pies wraz z przewodnikiem
    Czara - policyjny pies