Wypadek autobusu na trasie Bartoszyce - Kętrzyn - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek autobusu na trasie Bartoszyce - Kętrzyn

Przyczyny wypadku autobusu relacji Gdańsk – Suwałki wyjaśni dochodzenie. Policjanci, wstępnie ustalili, że autobus zjechał do rowu gdzie się przewrócił z uwagi na awarię układu kierowniczego. Autobusem, oprócz 64 - letniego kierowcy podróżowało 10 osób, z czego 4 trafiły do szpitala, a dwie odniosły poważne obrażenia. Autobus został zabezpieczony na parkingu strzeżonym gdzie poczeka na badania biegłego.

W niedzielę po godz. 11:00 Oficer Dyżurna Bartoszyckiej Jednostki Policji otrzymała zgłoszenie, że na trasie Bartoszyce - Kętrzyn autobus wjechał do rowu. Policjanci w trybie pilnym pojechali na miejsce zdarzenia drogowego. Okazało się, że w autobusie leżącym w rowie jest kilkoro pasażerów. Część z nich nie potrzebowała pomocy medycznej, kolejne 4 osoby zostały przewiezione karetkami pogotowia do miejscowego szpitala, gdzie okazało się, że 2 z nich ma poważne obrażenia. Funkcjonariusze z drogówki wstępnie ustalili, że do zdarzenia mogła się przyczynić usterka układu kierowniczego. Kierujący autobusem 64 - latek był trzeźwy.

Kryminalni i technik kryminalistyki wykonali oględziny miejsca wypadku drogowego, zabezpieczyli wszelkie ślady, a autobus trafił na parking strzeżony, gdzie poczeka na badania biegłego.

(mk/rj)

Powrót na górę strony