Kradł markowe perfumy – odpowie przed sądem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Szczytno

Kradł markowe perfumy – odpowie przed sądem

Zarzut kradzieży perfum o wartości blisko 600 zł usłyszał mieszkaniec Szczytna. Do przestępstwa doszło na terenie jednej ze szczycieńskich drogerii. Choć do zatrzymania nie doszło bezpośrednio po dokonanej kradzieży, to dzięki czujności pracownika sklepu podejrzanego zatrzymano kilkanaście minut później.

We wtorek (07.01.2020) oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji został poinformowany o kradzieży perfum, do której doszło na terenie jednej ze szczycieńskich drogerii. Funkcjonariusze w rozmowie z pracownikiem sklepu ustalili, że mężczyzna po tym jak schował perfumy w rękawie bluzy wyszedł ze sklepu nie uiszczając opłaty za kosmetyki. Po kilkunastu minutach zatrzymany został mężczyzna, który odpowiadał wyglądowi podanemu przez pracownika sklepu. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 38-latka policjanci zabezpieczyli skradzione perfumy. Dodatkowo na potrzeby prowadzonego postępowania zabezpieczono zapis materiału wizyjnego ze sklepu.

38-letni mieszkaniec Szczytna usłyszał zarzut kradzieży mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

aw/in

Powrót na górę strony