Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo : Po śladach do śpiącego sprawcy

Braniewscy policjanci dzięki śladom obuwia pozostawionym na śniegu zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. Gdy do drzwi jego domu zapukali funkcjonariusze 20-latek odsypiał “pracowitą” noc.

Wczoraj około godz. 03:00 oficer dyżurny policji został poinformowany przez jednego z mieszkańców powiatu, iż miało miejsce włamanie do pomieszczenia gospodarczego i przyczepy kempingowej, nad którą sprawuje on opiekę w okresie zimowym. Mężczyzna wracając z nocnego polowania zauważył ślady, które go zaniepokoiły. Z uwagi na to, iż posesja nie jest uczęszczana w tym okresie przez żadne inne osoby, postanowił to sprawdzić. Kiedy doszedł na miejsce zauważył, że drzwi do przyczepy kempingowej są otwarte, a w drewnianym pomieszczeniu gospodarczym wyrwane są deski.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przesłuchali mężczyznę, a następnie przystąpili do zabezpieczenia dowodów. Dzięki śladom obuwia odciśniętym na śniegu szybko dotarli do sprawcy, który odsypiał “pracowitą” noc. 20-letek jeszcze dziś usłyszy zarzut za włamanie oraz kradzież kabla elektrycznego o wartości 100 zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony