Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał podejrzanego o kradzież

Czujne oko, prawidłowa ocena sytuacji i szybka reakcja – dzięki tym cechom posiadanym przez elbląskiego policjanta, mężczyzna podejrzany o kradzież nie uniknie odpowiedzialności. Funkcjonariusz choć miał wolne, nie zapomniał o tym, że służba to coś więcej niż tylko praca w ustalonych godzinach.

W czwartek (12.12.2019) po godz. 19:00 przy ul. Dębowej w Elblągu policjant elbląskiej prewencji w czasie wolnym robił zakupy w jednym ze sklepów. Zwrócił swoją uwagę na mężczyznę, którego zachowanie go zaniepokoiło. Zauważył jak ten w pewnym wybiega z marketu, trzymając w rękach dwie szlifierki. Podejrzewając, że właśnie był świadkiem kradzieży, ruszył za uciekinierem, dogonił go, zatrzymał i wezwał na miejsce patrol policji. Jego przeczucie go nie zawiodło. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji skradzione elektronarzędzia warte blisko 900 zł wróciły na sklepowe półki, a podejrzany o kradzież mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wiedzą, że służba to znacznie więcej niż tylko praca, którą się wykonuje w określonym miejscu i w wyznaczonych godzinach. Dlatego nawet wtedy, kiedy na koniec dnia ściągają z siebie mundur, pozostawiają w sobie powołanie do tego, by służyć pomocą tym, którzy jej potrzebują i reagować na łamanie prawa niezależnie od czasu i miejsca, w którym się znajdują.

(js/tm

Powrót na górę strony