Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Rozbili szajkę zajmującą się wyłudzaniem pieniędzy

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie rozbili szajkę zajmującą się wyłudzaniem pieniędzy. W trakcie prowadzonego postepowania śledczy ustalili, że łącznie grupa wyłudziła 45 pożyczek na kwotę około 28 tysięcy złotych. Sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa swój początek miała w 2013 r.  43-letni Krzysztof K. wiosną po opuszczeniu zakładu karnego, związał się z 27-letnia Anitą C. W Olsztynie wraz z braćmi kobiety, 22-letnim Sebastianem G. i 23-letnim Tomaszem G. wynajęli dom jednorodzinny. Cała czwórka opracowała przestępczy proceder polegający na uzyskiwaniu kwot pieniędzy z tytułu pożyczek zawieranych za pośrednictwem Internetu w instytucjach parabankowych. Kwoty kredytów nie były dużej wartości, opiewały w granicach od 100 do 1200 zł. Pieniądze przelewane były na rachunki bankowe zakładane na osoby trzecie, których dane grupa uzyskała podstępem w ten sposób, że oferowali rzekomą pomoc przy znalezieniu zatrudnienia czy też przy założeniu własnej działalności gospodarczej. Łącznie grupa wyłudziła 45 pożyczek na kwotę prawie 28 tyś. złotych.

Całej czwórce przedstawiono zarzut oszustwa za co może grozić im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku Krzysztofa K. kara ta może być wyższa, gdyż w przeszłości był karany za podobne przestępstwo i działał w warunkach recydywy.

Powrót na górę strony