Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Myślenie na drodze nic nie kosztuje – a nie jedno życie ratuje”- seniorzy edukują pieszych

Podczas gdy jedni seniorzy tworzyli hasła do edukacyjnego spotu – drudzy postanowili zaprezentować zwycięskie myśli w krótkim filmiku. A wszystko w ramach projektu ‘’Patrz na mnie – poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na terenie miasta Braniewa’’.

W czerwcu tego roku starostwo braniewskie ogłosiło konkurs na najlepsze hasło do spotu promującego bezpieczeństwo pieszych. Udział mógł wziąć każdy mieszkaniec powiatu, warunek był jeden – uczestnik musiał mieć ukończone 55 lat. W sumie wpłynęło 18 prac konkursowych. Seniorzy w ramach konkursu mogli stworzyć maksymalnie po dwa hasła. We wrześniu wybrano zwycięzcę oraz wyróżniono dodatkowo trzy osoby. W gronie laureatów znaleźli się: Halina Romasz, Tadeusz Fred, Henryka Niemiec oraz Ewa Szymańska.
Edukacyjny przekaz seniorów trafił z papieru na ekran, a wszystko za sprawą aktywnych seniorek z terenu Braniewa i Lipowiny. Panie, które na co dzień m.in. śpiewają w lokalnym zespole, postanowiły zaprezentować szerszej publiczności cenne rady stworzone przez ich rówieśników. Zobaczmy więc, co według seniorów może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

(js/rj)