Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał narkotyki, był pijany i nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Najpierw poprzez ucieczkę samochodem, a gdy wjechał do rowu to potem piechotą pewien mieszkaniec Bartoszyc próbował uniknąć spotkania z policjantami. Nie udało mu się i został zatrzymany. Okazało się, że powodów do ucieczki miał kilka, a mianowicie: alkohol w organizmie, narkotyki w kieszeni, kolejne zabronione substancję w aucie. 26–latek usłyszał dwa zarzuty, przyznał się i złożył wyjaśnienia.

W niedzielę (24.11.2019) przed południem w Tolko policjanci z drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej osobowe audi. Po wydaniu polecenia do zatrzymania, kierujący autem gwałtownie się zatrzymał kilkadziesiąt metrów od policjantów, a następnie zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za autem, które na łuku drogi wpadło do rowu. Nie powstrzymało to jednak kierowcy. Zarówno on jak i pasażer wysiedli z audi i rozbiegli się w różnych kierunkach.

Policjanci pobiegli za kierującym i go zatrzymali. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu i zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy. Po tym jak został obezwładniony i zatrzymany, pobrano mu krew do badań na zwartość alkoholu lub narkotyków w organizmie.

Okazało się także, ze mężczyzna miał w kieszeni woreczek z białym proszkiem, a w jego aucie znaleziono kolejne woreczki z tego rodzaju substancją. Łącznie zabezpieczono ponad 45 gramów substancji, która okazała się być amfetaminą.

26–latek z gminy Bartoszyce trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty tj. niezatrzymania się do policyjnej kontroli i posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Od wyników badań krwi mężczyzny zależy, czy usłyszy kolejny zarzut dotyczący kierowania pojazdem mechanicznym pod działaniem zabronionych substancji. Funkcjonariusze ustalili także dane pasażera, który także zostanie przesłuchany w związku z tym zdarzeniem.  

(mk/tm)

  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki