Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przymrozek, nadmierna prędkość i seria zdarzeń drogowych w powiecie olsztyńskim. Kierowco! Noga z gazu!

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności kilku zdarzeń drogowych, do których doszło w trakcie jednego poranka w powiecie. W większości przypadków, przyczyniła się do tego nadmierna prędkość, której kierowcy nie dostosowali do warunków panujących na drodze. Na miejscu zdarzeń na olsztyńskiej obwodnicy wzorową postawą wykazali się kierowcy, którzy utworzyli tam tzw. korytarz życia, tym samym umożliwiając szybkie dotarcie służb ratowniczych na miejsce.

We wtorek (26.11.2019) rano na obwodnicy Olsztyna doszło do 5 odrębnych zdarzeń drogowych, w krótkich odstępach czasu, na odcinku Olsztyn Pieczewo – Olsztyn Wschód. Brało w nich udział łącznie 10 pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzeń wynika, że w większości z nich kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze. Tak jak w przypadku 26-latka, który jadąc osobowym oplem, stracił panowanie nad autem i uderzył w barierę energochłonną.

Natomiast 30-letni kierowca pojazdu marki volkswagen również nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i najechał na tył pojazdu marki skoda, a następnie zjechał na prawy pas ruchu i uderzył w dostawcze iveco.

Do kolejnych dwóch zdarzeń drogowych doszło na trasie S-51 w okolicy Olsztynka. W pierwszym z nich, jak wynika ze wstępnych ustaleń, 25-letnia kobieta kierująca osobową toyotą straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierę energochłonną. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Natomiast kilka metrów dalej doszło do kolizji dwóch pojazdów – volkswagena i scanii.

  • Miejsce zdarzenia drogowego na obwodnicy Olsztyna. Rozbity samochód i policyjny radiowóz
    Miejsce zdarzenia drogowego na obwodnicy Olsztyna
  • Miejsce zdarzenia drogowego na obwodnicy Olsztyna. Rozbity samochód i policyjny radiowóz
    Miejsce zdarzenia drogowego na obwodnicy Olsztyna
  • Miejsce zdarzenia drogowego z okolic Olsztynka. Rozbity samochód
    Miejsce zdarzenia drogowego z okolic Olsztynka

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zaistniałych zdarzeń drogowych. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Jesienna aura sprawia, że warunki na drodze są zmienne i bardzie niebezpieczne. W wielu miejscach nawierzchnia może być śliska, a w takich sytuacjach koła pojazdu łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy również o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu.

Na pochwałę zasługują kierowcy, którzy dziś rano wzorowo się zachowali na obwodnicy Olsztyna, tworząc tzw. korytarz życia, tym samym umożliwiając szybkie dotarcie służb ratowniczych na miejsce.

Film Radiowóz jadący korytarzem życia

Opis filmu: Radiowóz jadący korytarzem życia

Pobierz plik Radiowóz jadący korytarzem życia (format mp4 - rozmiar 3.81 MB)

(aj/tm)

Powrót na górę strony