Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmienna aura dała się we znaki uczestnikom ruchu drogowego na Warmii i Mazurach

4 wypadki drogowe, 52 kolizje drogowe, 11 nietrzeźwych kierujących, 8 osób rannych oraz 1 osoba, która zginęła - to bilans wczorajszej doby. Do tragicznego wypadku doszło w powiecie braniewskim. Do potrącenia 2 nastolatek na przejściu dla pieszych doszło również w Piszu. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych.

Braniewo:

Wczoraj (25.11.2019r.) około godz.15:30 oficer dyżurny braniewskie komendy Policji został powiadomiony przez operatora 112 o wypadku na trasie Pakosze-Długobór. Ze zgłoszenia wynikało, że poszkodowani są zakleszczeni w pojazdach. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy, strażaków oraz karetki pogotowia. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili wstępnie, że 63-letni kierowca peugeota przewożący 2 pasażerów, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo renault. Do szpitala trafili wszyscy podróżujący autami – w sumie 4 osoby. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń 63-latek zmarł.

Na czas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy droga była zablokowana. Kryminalni wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Pisz:

W poniedziałek (25 listopada br.) przed godz. 8.00 w Piszu na ul. Czerniewskiego doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na przejściu dla pieszych potrącona została 40-letnia kobieta oraz jej 2 córki w wieku 7 i 12 lat idące do szkoły.

Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta i dziewczynki zostały potrącone przez kierującego pojazdem marki Opel Astra. Samochód ten jechał od strony ul. Warszawskiej. Za kierownicą opla siedział 83-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna był trzeźwy.

Kobieta i dziewczynki przewiezione zostały do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że żadna z nich nie doznała poważniejszych obrażeń.

Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

  • wypadki drogowe na Warmii i Mazurach
  • wypadki drogowe na Warmii i Mazurach
  • wypadki drogowe na Warmii i Mazurach

Apelujemy!!!

Warunki pogodowe - szczególnie o tej porze roku są bardzo zmienne, nawierzchnia drogi jest często śliska i mokra. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie ostrożności. Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji. Wielu z nich można uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.

 

js/asz/kw

  • wypadki drogowe na Warmii i Mazurach
  • wypadki drogowe na Warmii i Mazurach
  • wypadki drogowe na Warmii i Mazurach
Powrót na górę strony