Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na pomoc policji mogły liczyć ofiary przemocy domowej

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego podejrzanego o znęcanie się nad żoną i dziećmi. Podobny los spotkał dwóch mieszkańców powiatu węgorzewskiego. 40-latek wszczął awanturę domową, w trakcie której wyzywał matkę słowami wulgarnymi oraz groził, że ją udusi, a 31-latek wyzywał domowników słowami wulgarnymi, dziadka kopał po nogach oraz uderzał w twarz, a ojca ugryzł w ramię.

Lidzbark Warmiński:

 

 

W minioną środę (13.11.19) policjanci z Lidzbarka Warmińskiego interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Doszło tam do awantury między małżonkami. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pijany 35-latek uderzył małoletniego syna. Kiedy w obronie dziecka stanęła matka dziecka, mężczyzna zaczął ją wyzywać, szarpać i ciągać za włosy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zatrzymaniu 35-latka policjanci rozpoczęli wykonywanie czynności w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa znęcania się  mężczyzny nad rodziną. Przesłuchali w tej sprawie pokrzywdzoną oraz świadków.

 

Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna będzie musiał „meldować się” 5 razy w tygodniu w lidzbarskiej komendzie.

Dodatkowo sprawca przemocy domowej ma nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z małżonką i dziećmi. 35-latek ma też zakaz kontaktowania się z rodziną połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej i dzieci na odległość mniejszą niż 50 metrów.

 

Węgorzewo:

 

W niedzielę (10.11.2019r.) w Węgorzewie mundurowi również interweniowali wobec agresywnych mężczyzn stosujących przemoc wobec swojej rodziny. Pierwszy z nich, mieszkaniec Węgorzewa, sam wezwał  policję, zgłaszając, że jest bity przez matkę. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 40-latek będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę domową, podczas której wyzywał matkę słowami wulgarnymi i groził, że ją udusi.  Drugi z mężczyzn, 31-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo, będąc pod działaniem alkoholu wyzywał domowników słowami wulgarnymi, a następnie ugryzł ojca oraz kopał dziadka po nogach i brzuchu.  W obu przypadkach jedynym sposobem by zapewnić spokój i bezpieczeństwo domowników, było odseparowanie awanturników od pokrzywdzonych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Rodziny zostały objęte procedurą niebieskiej karty.

Wszystkim agresorom za znęcanie się nad rodzinami grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

mk/af/kw

 

Powrót na górę strony